В Україні за Програмою медгарантій торік допомогу отримали 22 мільйони пацієнтів

20 Травня 2024, 09:12
В Україні за Програмою медгарантій торік допомогу отримали 22 мільйони пацієнтів 1576
В Україні за Програмою медгарантій торік допомогу отримали 22 мільйони пацієнтів

У 2023 році меддопомогу в межах Програми медгарантій отримали 22 мільйони українців.

Про це йдеться у звіті Національної служби здоровʼя України, передає «Укрінформ».

«Понад 22 мільйони пацієнтів отримали медичну допомогу за Програмою медичних гарантій у 2023 році. Торік виплачено понад 133 мільярди гривень медичним закладам за договорами з НСЗУ», – йдеться у звіті.

Як зазначається у документі, минулого року в Програмі медичних гарантій було 44 пакети медпослуг. Пріоритетом був розвиток реабілітації в системі охорони здоровʼя.

Зокрема, напрямок реабілітації надавався в межах двох пакетів НСЗУ – «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у амбулаторних умовах» та «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у стаціонарних умовах».

За першим пакетом з НСЗУ уклали договір 383 медзаклади, які надали послуги з реабілітації 148 071 пацієнту.

За пакетом реабілітації в стаціонарі медичні послуги надавали 256 закладів охорони здоровʼя, де допомогу отримали 109 558 пацієнтів.

Читайте також: На лікування до закордонних клінік евакуювали близько п'ять тисяч постраждалих від війни українців

Як зазначають в НСЗУ, у 2024 році сфера реабілітації розвиватиметься і надалі. Міністерство охорони здоров’я визначило шість спеціалізованих реабілітаційних медзакладів національного рівня, які братимуть участь у розробленні методології реабілітаційних процесів.

Також у 2023 році, за даними звіту НСЗУ, було збільшено кількість фахівців, які надають допомогу за пакетом «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні».

Спеціальне навчання за програмою mhGAP, розробленою ВООЗ, в Україні пройшло понад 70 тисяч фахівців, які навчилися надавати допомогу пацієнтам із депресією, гострою реакцією на стрес, тривогою тощо.

За даними звіту, медпослуги при ментальних розладах за цим пакетом надавали 782 медичні заклади, 117 698 пацієнтів отримали допомогу фахівців.

Як зазначається у звіті, протягом 2023 року понад 2,2 мільйона пацієнтів отримали препарати та медичні вироби за програмою реімбурсації «Доступні ліки». Ліки від серцево-судинних захворювань, хронічних хвороб нижніх дихальних шляхів, цукровому діабеті 2 типу отримали понад 32 мільйона пацієнтів, імуносупресивні лікарські засоби – понад 1 тисяча пацієнтів, інсулін – 192 тисячі пацієнтів, ліки при нецукровому діабеті – майже 2 тисячі пацієнтів, ліки при розладах поведінки та психіки – понад 35 тисяч пацієнтів, препарати для знеболення - 1,4 тисяча пацієнтів, ліки при хворобі Паркінсона – понад 19,5 тисяч пацієнтів.

До програми «Доступні ліки» минулого року долучилося 12 437 аптек.

Читайте також: Що змінилося у положенні про військово-лікарську експертизу в ЗСУ

Також, як йдеться у звіті, протягом року до контакт-центру НСЗУ надійшло понад 284 тисячі телефонних дзвінків, 59% з них – від пацієнтів, яких цікавила деталізація послуг спеціалізованої меддопомоги, інформація про лікарські засоби поза програмою реімбурсації, заміна номера телефону в декларації, перевірка лікарського засобу в реєстрі «Доступних ліків», адреси лікарень.

Коментар
25/06/2024 Вівторок
25.06.2024
24.06.2024