На лікування до закордонних клінік евакуювали близько п'ять тисяч постраждалих від війни українців

18 Травня 2024, 16:12
На лікування до закордонних клінік евакуювали близько п'ять тисяч постраждалих від війни українців 489
На лікування до закордонних клінік евакуювали близько п'ять тисяч постраждалих від війни українців

Понад два роки повномасштабної війни Міністерство охорони здоровʼя України разом із Єврокомісією, ВООЗ та іншими партнерами продовжують організовувати евакуаційні рейси для постраждалих українців на лікування за кордон.

Загалом завдяки співпраці вже евакуйовано 4 799 українців, серед яких є пацієнти з мінно-вибуховими травмами, ті, хто потребує протезування, онкопацієнти. Також серед евакуйованих є діти з травмами та онкологічними захворюваннями, повідомили у МОЗ. 

Зазначається, що на сьогодні вже понад 30 країн прийняли українців на лікування, зокрема Німеччина, Норвегія, Латвія, Литва, Польща, Франція, Італія, Данія, Швеція, Бельгія, Іспанія, Нідерланди та ін. 

У МОЗ нагадують, що лікуючий чи сімейний лікар скеровує пацієнтів на лікування за кордон на основі встановлених критеріїв. Аби підтвердити відповідність критеріям, потрібно запитати у лікаря заповнену форму № 027/о «Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого». 

Далі за алгоритмом евакуації МОЗ України верифікує дані та через систему екстреного реагування Єврокомісії оперативно інформує країни ЄС та Європейської економічної зони (ЄЕЗ) про потребу в евакуації громадян України. Партнери приймають запит МОЗ та надають пропозиції щодо евакуації громадян. Ознайомитися з критеріями направлення українців на лікування за кордон можна за посиланням

Зараз діють кілька маршрутів медичної евакуації на лікування за кордон, а саме:

  • через обласний департамент охорони здоров’я;
  • шляхом подання особистої заявки через сайт МОЗ у розділі «Громадянам»;
  • для військовослужбовців — шляхом подання на евакуацію за кордон через командування Медичних сил України. 

Більш детально ознайомитися з особливостями надання медичної допомоги постраждалим громадянам України за кордоном можна тут

Коментар
25/06/2024 Вівторок
25.06.2024