Які цукрознижувальні препарати входять до програми «Доступні ліки»

18 Травня 2024, 13:46
Які цукрознижувальні препарати входять до програми «Доступні ліки» 1730
Які цукрознижувальні препарати входять до програми «Доступні ліки»

У програму реімбурсації «Доступні ліки» входять таблетовані форми лікарських засобів для людей з цукровим діабетом II типу.

Про це повідомили на сайті Нацслужби здоров'я. 

Зокрема, три міжнародні непатентовані назви (МНН) цукрознижувальних препаратів:

  •  Глібенкламід (Glibenclamide);
  • Гліклазид (Gliclazide);
  • Метформін (Metformin).

Електронний рецепт на потрібні препарати випише лікар первинної медичної допомоги на основі обстежень та діагнозу. В рецепті лікар вкаже міжнародну непатентовану назву препарату (МНН).

Всього пацієнт може обрати з 57 торгових назв, з яких 24 безоплатні, інші — з невеликою доплатою. Вартість ліків аптеці відшкодує Національна служба здоров’я України.

Щоб дізнатися, які цукрознижувальні препарати входять у програму «Доступні ліки» скористайтеся Реєстром із актуальним переліком лікарських засобів: https://cutt.ly/hew67dte.

Завантажте необхідний файл. У ньому ви знайдете повний перелік ліків, їх міжнародну назву (тобто назву діючої речовини), торговельну назву ліків, найменування виробника, а також суму доплати за упаковку — нуль або ж певна сума.

За останнім стовпчиком, де міститься інформація про суму доплати за упаковку, можна знайти всі повністю безоплатні «Доступні ліки» і ті, за які потрібно доплатити. 

Також перевірити, які препарати входять у програму «Доступні ліки» можна за допомогою:

  • сайту або додатку «Ліки контроль». У полі пошуку введіть назву препарату, який хочете перевірити. Якщо препарат входить в програму — біля його назви буде відповідна позначка «Доступні ліки»;
  • чат-боту «Спитай Гриця». Для пошуку препарату скористайтеся меню чат-боту.

Докладніше про те, як працює програма реімбурсації можна прочитати у Гіді по програмі «Доступні ліки» для пацієнта за посиланням.

Читайте також: Як дізнатися, які «Доступні ліки» є безоплатними, а які з доплатою

Чи правда, що пацієнт особисто має прийти з е-рецептом на доступні ліки

Коментар
25/06/2024 Вівторок
25.06.2024