У прифронтових зонах обладнають стабілізаційні пункти для переливання крові

18 Травня 2024, 09:11
У прифронтових зонах обладнають стабілізаційні пункти для переливання крові 1412
У прифронтових зонах обладнають стабілізаційні пункти для переливання крові

Прифронтові стабілізаційні пункти забезпечать обладнанням для переливання та зберігання крові.  

Реалізацію проєкту спільно почали благодійний фонд PULSE, що розвиває тактичну медицину в Україні, та компанія Vodafone Україна, повідомили Район.Медицина у пресслужбі фонду.

Проєкт складається з двох основних етапів: 

  • Навчання військово-медичного персоналу переливанню крові

  • Забезпечення обладнанням для переливання та зберігання крові прифронтових стабілізаційних пунктів.

Паралельно будуть готуватися додаткові групи медиків-інструкторів, які надалі передаватимуть досвід бойовим медикам і так поширюватимуть практику застосування переливання крові на ранніх етапах.

Проєкт реалізується у партнерстві з Українським центром трансплант-координації відповідно до дорожньої карти Міністерства охорони здоров’я.

Першими, хто пройде навчання з догоспітального переливання, стануть медики бойових бригад Корпусу морської піхоти ЗСУ. Курс навчання розрахований на чотири дні. 

В межах проєкту вже підготовлені дві інструкторські групи. За планом протягом трьох місяців будуть підготовлені 4-5 груп медиків бойових бригад Корпусу морської піхоти ЗСУ та забезпечено обладнанням для зберігання, транспортування та переливання крові щонайменше чотири стабілізаційних пункти.

 

За статистикою втрата крові є основною причиною смертності поранених. У багатьох випадках кров пацієнту переливають вже у шпиталі, що може бути надто пізно, враховуючи складні умови евакуації із зони бойових дій. Натомість раннє переливання крові у поєднанні із правильною зупинкою кровотечі на місці отримання поранення та швидкою евакуацією значно підвищує рівень виживання постраждалих з травмами.

«В такій важкій та брутальній війні, яку веде Україна проти агресора, критично ставати кращими, міцнішими, зокрема, запроваджувати найпросунутіші медичні практики для порятунку пацієнтів. Саме такою практикою є переливання крові медичними працівниками на догоспітальному етапі: чим швидше поранений отримає кров – тим більше шанс врятувати важкого пацієнта. Саме в запровадженні таких інновацій, що є непростою задачею, бачу силу взаємодії Збройних сил, PULSE як експертної організації, головного донору проєкту Vodafone і інших представників відповідального бізнесу», – зазначив співзасновник PULSE Федір Сердюк. 

 

«Ми надаємо послуги, які стали життєво необхідними під час війни, критичними для виживання, організації допомоги та порятунку людей. І всебічно допомагаємо тим, хто рятує людські життя, насамперед, медикам. Закупівля медичного обладнання, тренування та психологічна підтримка медиків – це один з пріоритетів для нас сьогодні», – наголосила генеральна директорка Vodafone Україна Ольга Устинова.

Приєднатися до підтримки українських медиків, роблячи свій внесок у цю важливу справу, можна за посиланням: https://send.monobank.ua/jar/6xz4vryTyS 

Коментар
25/06/2024 Вівторок
25.06.2024