На Рівненщині збільшать мережу медзакладів, де надаватимуть психологічну допомогу
На Рівненщині продовжується комплексна робота з наближення послуг з ментального здоровʼя.
Наразі вже налічується 39 закладів охорони області, які надають таку медичну допомогу і мають чинні договори з Нацслужбою здоров'я. Загалом облаштовані 103 місця, де надають таку послугу. Про це повідомив перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін, пише Рівненська ОВА.
Загалом в області по mhGap навчено 1298 медиків, з них: 567 сімейних лікарів та терапевтів, 715 медичних сестер, 14 психологів.
Читайте також: Як отримати психологічну допомогу в сімейного лікаря
«Ментальне здоровʼя – важлива складова нашої перемоги, адже від самопочуття залежить і спільна робота. Великий травматичний досвід уже впливає на фізичне здоров’я українців. Згідно з даними Національної служби здоров’я України, кількість пацієнтів із діабетом зросла на понад 20%, з інфарктами – на 16%, з інсультами – на 10%. А от симптоми стресу та сильної знервованості можна підтримувати і тренувати. Якщо, звісно, сама людина цього хоче», – сказав Сергій Подолін.
Так, у межах пакета, пацієнти можуть безоплатно отримати ранню діагностику та базову психологічну допомогу. А також отримати такі послуги: оцінка психічного стану, направлення на проведення лабораторних та інструментальних досліджень, надання першої психологічної допомоги, психологічна підтримка членів родини, навчання техніці самодопомоги та інше.
Читайте також: Як готують сімейних лікарів для надання послуг у сфері ментального здоровʼя
«Цьогоріч плануємо залучити до контрактування і лікарів-ФОП. Таких форм власності нині в області налічується більше пів сотні. Приватна медична практика теж може надавати безкоштовні послуги. Така державна гарантія передбачена для всіх закладів, які уклали договір з Національною службою здоров’я за певним пакетом послуг. Безоплатна допомога у приватних закладах – це реальність», – підсумував Сергій Подолін.
Нагадаємо, для того, щоб перевірити, чи є ваш медзаклад у переліку тих, які надають першу психологічну допомогу, радимо скористатися інтерактивною мапою, або запитати в операторів гарячої лінії НСЗУ (16-77).
Читайте також: У Мінветеранів підготували добірку корисних ресурсів із психологічної підтримки
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром