У Львові реабілітологи поставили на ноги 12-річного хлопчика з Волині, який потрапив у ДТП

13 Травня 2024, 10:29
У Львові реабілітологи поставили на ноги 12-річного хлопчика з Волині, який потрапив у ДТП 1164
У Львові реабілітологи поставили на ноги 12-річного хлопчика з Волині, який потрапив у ДТП

Реабілітологи дитячої лікарні Святого Миколая Першого медоб’єднання Львова зуміли поставити на ноги 12-річного хлопчика з Волині, який рік тому потрапив під колеса мотоцикліста.

Про історію реабілітації дитини розповіли у Першому медичному об'єднанні Львова. 

12-річний Миколка з Волині — вперше за майже рік після жахливої ДТП — зміг звестися на ноги та зробити свої перші кроки. Торік наприкінці весни, коли хлопчик їхав на велосипеді у рідному селі, його збив мотоцикліст. Микола отримав важкі множинні травми. 

Три місяці хлопчина перебував у комі — на межі життя та смерті. Коли він опритомнів, батьки не тямилися від щастя. Однак, тоді почався інший — не менш складний для них етап — боротьба за те, аби син знову міг рухатися.

Після виходу з коми Миколка не міг ковтати, жувати та ходити. Все, що хлопчику вдавалося робити самостійно — це тримати голову. У січні складного пацієнта з Волині скерували на реабілітацію до Дитячої Лікарні Святого Миколая Першого медоб’єднання Львова. Тут команда Unbroken Kids на чолі із фізичним терапевтом Сергієм Худою поставила перед собою надзавдання — будь-що повернути дитині функціональність та самостійність у побуті.

Три курси реабілітації із невеликими перервами. Щодня по кілька виснажливих занять із фізичними терапевтами та терапевтами мовлення. За доволі короткий термін вдалося побороти частину наслідків травми, зокрема, контрактуру —обмеження руху в суглобах. Диво ж сталося після майже трьох місяців занять із львівськими спеціалістами.

Микола нарешті може сидіти, одягатися та їсти — самостійно! А також — ходити зі спеціальним допоміжним засобом — трапецією. Коли хлопчик таким чином зміг подолати свої перші 20 метрів від залу реабілітації до палати, його мама не могла стримати сліз радості. Нині Миколка повернувся додому, але його відновлення все ще триває. Хлопчик щодня працює над тим, аби долати все більші дистанції.

 

Коментар
25/06/2024 Вівторок
25.06.2024
24.06.2024