У Львові хірурги видалили 2-річному хлопчику з Нововолинська злоякісну пухлину великих розмірів. ВІДЕО

07 Травня 2024, 16:56
У Львові хірурги видалили 2-річному хлопчику з Нововолинська злоякісну пухлину великих розмірів 489
У Львові хірурги видалили 2-річному хлопчику з Нововолинська злоякісну пухлину великих розмірів

Львівські медики успішно видалили велику злоякісну пухлину у 2-річного хлопчика з Нововолинська, яка обгортала судини нирок, печінки та інших органів.

Про історію лікування хлопчика розповіли у Західноукраїнському спеціалізованому медичному центрі.

«Пухлина була величезних розмірів, маскувалась під інші захворювання, і потребувала багато зусиль мультидисциплінарної команди, щоб розпізнати її й обрати правильне лікування», – говорять медики Клініки дитячої онкології та трансплантації кісткового мозку про хворобу дворічного Давидка. 

Маленький пацієнт після тривалого лікування та трансплантації кісткового мозку нарешті повернувся додому. Попереду у малечі – ще одна пересадка стовбурових клітин, щоб цілковито подолати підступну недугу.

Небезпечну хворобу – нейробластому – маленькому Давидкові діагностували рік тому. Упродовж року хлопчик отримував хімієтерапію. І переніс складне оперативне втручання, яке тривало майже вісім годин. Через непросту локалізацію утвору та його структуру до команди фахівців Центру долучився кардіохірург Дмитро Бешлей.

«Пухлина уразила велику ділянку, у пухлині були розташовані усі важливі судини нирок, печінки та інших органів черевної порожнини. Видалення такого утвору потребує злагодженої роботи цілої команди хірургів», – сказав Богдан Романишин, завідувач хірургічного відділення ЗУСДМЦ.

«Ми з радістю відпустили Давидка та його маму додому, адже небезпечної пухлини уже немає, і хлопчик впевнено прямує до одужання», – тішить новинами онкологиня Наталія Васільєва.

Батьки Давидка радіють, що синочок нарешті вдома. У лікарню вони приходять на щотижневі профілактичні огляди. І хоча попереду ще одна пересадка кісткового мозку, родина уже неймовірно радіє результатам лікування. Кажуть, що такими успіхами вони завдячують цілій когорті лікарів Центру: онкологам, хірургам, анестезіологам, кардіологам, трансфузіологам, лаборантам та ін.

Коментар
16/06/2024 Субота
15.06.2024
14.06.2024