Електронні сигарети: нове дослідження підтверджує наявність токсичних металів у вейпах

06 Травня 2024, 10:18
Вейпінг 1851
Вейпінг

Популярні серед молоді електронні сигарети виявилися джерелом серйозної небезпеки.

Концентрація шкідливих металів у організмі в тих, хто палить, зростає вдвічі.

Підлітки, які часто користуються вейпами протягом дня, можуть неусвідомлено вдихати уран і свинець у великих кількостях. Такий висновок зробило нещодавнє дослідження, проведене Університетом Небраски, яке засвідчило, що в сечі вейперів віком від 13 до 17 років, які вейплять щонайменше вісім разів на день, міститься на 30% більше свинцю та вдвічі більше урану, якщо порівнювати з однолітками, які курять рідше, пише ScienceAlert.

Дослідження вчених, проведене під керівництвом Ендрю Кочвара, виокремило вищу концентрацію урану в підлітків, які віддавали перевагу вейпам із солодкими смаками. Попри відсутність у ньому контрольної групи, яка не вживає вейп, очевидна картина серед 200 учасників, які використовують вейпи й утримуються від традиційних сигарет, викликає серйозні побоювання за здоров'я людей, що користуються цими пристроями.

Читайте такожВейпінг може спричинити зміни в ДНК, подібні до тих, що виникають у курців звичайних сигарет

Попередні дослідження постійно виявляли токсичні метали, такі як миш'як, хром, нікель і свинець, у аерозолях електронних сигарет, до того ж їх рівень іноді збігається з рівнем, виявленим у курців традиційних сигарет. Це викликало занепокоєння в учених, оскільки відомо, що вплив важких металів серйозно шкодить нашому організму.

Читайте такожДослідники виявили нову небезпеку електронних сигарет

Автори заявляють про необхідність подальших досліджень для повного розуміння безпеки електронних сигарет, тим паче що вейпинг набирає популярності серед підлітків. За даними Національного опитування молоді США щодо тютюну, проведеного 2023 року, 10% старшокласників нині використовують електронні сигарети, до того ж багато хто з них віддає перевагу ароматизованим сортам. 

Оскільки суперечки про безпеку електронних сигарет не вщухають, а їхня популярність лише зростає, ці відкриття значно посилюють заклики до ретельнішого вивчення їхнього довгострокового впливу на здоров'я.

Читайте також: Куріння вейпів збільшує шанси захворіти на пневмонію

Підписуйтеся на сторінку Район.Медицина у фейсбуці та стежте за телеграм-каналом «Район.Медицина», де оперативно оновлюється інформація

Коментар
25/07/2024 Четвер
25.07.2024
24.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром