Травень – місяць обізнаності про ментальне здоровʼя: що варто знати

02 Травня 2024, 17:56
Травень – місяць обізнаності про ментальне здоровʼя: що варто знати 376
Травень – місяць обізнаності про ментальне здоровʼя: що варто знати

Місяць обізнаності про ментальне здоровʼя відзначається у світі з 1949 року. 

Нині Україна вперше приєднується до цих заходів у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» – ініціативи першої леді Олени Зеленської, повідомляють у МОЗ.

Міжнародне дослідження в 11 країнах світу підтвердило, що збереження ментального здоров’я належить до п’ятірки найбільших викликів сьогодення. Хто як не українці це знають та відчувають на собі?

Тема ментального здоровʼя, ба більше – стійкості, особливо близька українцям, які вже понад два роки живуть в умовах повномасштабної війни. У випробуваннях ми плекаємо нашу стійкість. І весь світ захоплюється нею. Ми маємо цінності (найвища – це людина і її життя), діємо згідно з законами моралі, вчимося орієнтуватися у новій реальності (на жаль, ця реальність воєнна і травматична), підставляємо одне одному плече. 

Українська формула стійкості може та має бути актуальною в глобальному контексті. Ментальне здоров’я – універсальне право людини. Це не лише відсутність розладів. Це внутрішні ресурси для того, аби жити. Реалізувати свої здібності. Працювати. Піклуватися про інших, не забуваючи (!) про себе.

Тож головна задача Місяця обізнаності про ментальне здоровʼя передбачає привернення уваги до піклування про своє ментальне здоров’я. 

Міністерство охорони здоровʼя разом із глобальною платформою Саміту перших леді та джентльменів, Всеукраїнською програмою ментального здоров’я та першою леді Оленою Зеленською приєднується до місяця обізнаності про ментальне здоров’я.

Протягом цього місяця ми розповідатимемо про те, що допомагає триматися у важкі дні, та ділитимемося рецептами самодопомоги.

Читайте також: Понад тисячу медзакладів безоплатно надають послуги з ментального здоровʼя для дорослих і дітей

Коментар
25/07/2024 Четвер
25.07.2024
24.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром