У Волинській обласній лікарні спільно з канадськими хірургами прооперували п'ятьох захисників з травмами обличчя

29 Квітня 2024, 10:04
У Волинській обласній лікарні спільно з канадськими хірургами прооперували п'ятьох захисників з травмами обличчя 475
У Волинській обласній лікарні спільно з канадськими хірургами прооперували п'ятьох захисників з травмами обличчя

У Волинській обласній лікарні зробили п’ять складних комбінованих реконструктивних хірургічних втручань військовим спільно з командою хірургів з найбільшої травматологічної лікарні в Канаді Sunnybrook Health Science centre.

Про це повідомив на своїй сторінці у фейсбуці журналіст Андрій Гнатюк. 

Працювали із застосуванням канадського дороговартісного устаткування. Усі пацієнти потребували заміщення ділянок кісток черепа, які були зруйновані осколками вщент, і на тому місці взагалі нічого не лишилося. Величезні каліцтва призводили до спотворення зовнішності та проблем під час дихання, до проблем в очній ділянці, коли потрібно було підготувати основу для встановлення очного імпланту. 

Тому пацієнти з комбінованими ураженнями потребували мультидисциплінарного підходу щеплено-лицьових, пластичних та нейрохірургів. Головним завданням і найбільшою відповідальністю лікарів було максимальне формування естетичного і функціонального аспектів, фахівці провели складні реконструкції м’яких тканин. 

Тим самим канадські колеги, з якими приїхали їхні анестезіолог і операційна медсестра, продемонстрували новітні технології таких операцій, які тривали по 5-7 годин. З української сторони оперували Іван Бобрик, Дмитро та Лілія Струки і Владислав Малімон з командами, анестезіолог – Кирило Гащишин. Серед канадських хірургів – Олег Антонишин, Тара Линн Тешіма, Леонардо да Коста Батіста, Павло Славченко, Наталія Сумало-Цап.

 

Високотехнологічні полімерні й титанові імпланти виготовили в Канаді індивідуально для кожного пацієнта за попереднім 3D-реконструктивним моделюванням, проведеним на етапі планування операцій. Їх установлення забезпечило реконструкцію важких каліцтв склепінь черепа, обличчя та щелепно-лицьової ділянки.

Ця співпраця відбулася за сприяння партнера – благодійного фонду «Волинь СОС Медікал» (керівниця – Наталія Ариванюк), а також Владислава Малімона й, сподіваємося, продовжуватиметься надалі. У цьому зацікавлені обидві сторони, наголосив директор Волинської обласної клінічної лікарні Олександр Дудар. У час війни це особливо цінний досвід – допомогти тим, хто захищає нашу землю від ворогів. Адже лікування військових – один із пріоритетних напрямків роботи клініки.

На третій день відбулася спеціалізована конференція з презентаціями та майстер-класи зі щелепно-лицевої хірургії та нейрохірургії. 

У заході взяли участь майже 50 щелепно-лицьових та нейрохірургів з усієї України. На муляжах відпрацьовували варіанти нових оперативних втручань, щоби лікарі були готовими до складних хірургічних викликів, розповів медичний директор із питань хірургії Микола Галей. Власне, він один із організаторів цієї співпраці з боку лікарні, ознайомив з потенціалом клініки, забезпечив маршрут пацієнтів і роботу операційних залів.

Коментар
25/07/2024 Четвер
25.07.2024
24.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром