На деокупованій частині Херсонщини розповідатимуть про вакцинацію від кору

22 Квітня 2024, 17:28
На деокупованій частині Херсонщини розповідатимуть про вакцинацію від кору 1379
На деокупованій частині Херсонщини розповідатимуть про вакцинацію від кору

Херсонський обласний центр контролю та профілактики хвороб реалізує проєкт «Поширення вакцинації проти кору».

Про це повідомили на сторінці установи у фейсбуці

Як зазначають у Херсонському обласному центрі КПХ, на деокупованій території області, яку зараз дуже активно обстрілює ворог, для багатьох батьків питання вакцинації та здоров’я дітей відійшло на другий план, адже наразі пріоритетом для них є фізична безпека. 

Тому загальний показник вакцинації, зокрема й щеплення КПК від кору, краснухи й паротиту, серед дітей віком від 1 до 7 років досить низький. Вакцинацію дітей зараз проводять лише на території двох районів — Бериславського та Херсонського. На сьогодні 389 дітей у цих громадах досі не отримали щеплення вакциною КПК. 

Щоб підвищити рівень вакцинації дітей, які внаслідок зміни місця проживання, тимчасового виїзду за кордон чи інших обставин пропустили планові щеплення, а також повернути турботу про здоров'я в площину інтересів батьків та лідерів громад, Херсонський обласний центр контролю та профілактики хвороб реалізує проєкт «Поширення вакцинації проти кору».

«Одна дитина, яка захворіла на кір, може інфікувати 7-9 дітей, які не мають імунітету. У зоні ризику всі невакциновані діти, – пояснює керівниця Херсонського центру контролю та профілактики хвороб Наталя Асатурова. – Захворювання може спричинити пневмонію, вушну інфекцію (отит), запалення мозку (енцефаліт), інші серйозні ускладнення, а також інвалідність і смерть. Специфічного лікування від кору не існує. Єдиним надійним захистом є вакцинація»

У межах проєкту відбудеться ряд просвітницьких зустрічей фахівців Херсонського обласного центру контролю та профілактики хвороб з мешканцями громад, на яких вони дізнаються про інфекційні захворювання та їх профілактику.

Також передбачено проведення онлайн-зустрічей з викладачами та студентами вищих навчальних медичних закладів Херсонщини, керівництвом та медичним персоналом деокупованих громад області.

Під час зустрічі медики дізнаються, як розмовляти з батьками про щеплення, як допомогти їм зрозуміти важливість вакцинації та прийняти правильне рішення, а також обговорили типові питання та побоювання пов’язані з вакцинацією.

«Основним ресурсом вірної інформації про щеплення залишаються медичні працівники, в першу чергу первинної медичної допомоги, а тому їх знання повинні підкріплюватися активною провакцинальною позицією», – підкреслила лікарка-епідеміологиня Вікторія Тарасова.

Проєкт реалізується у рамках проєкту Українського Католицького Університету (УКУ) за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та уряду Бельгії. Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію УКУ, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) або уряду Бельгії.

Коментар
21/05/2024 Понеділок
20.05.2024
19.05.2024