За понад два роки повномасштабної війни Росія пошкодила 1 581 медзаклад та ще 210 – зруйнувала повністю

22 Квітня 2024, 10:16
Обстріл лікарень 1421
Обстріл лікарень

За понад два роки повномасштабної війни під ударом ворога постійно опиняється й медична інфраструктура, а саме: лікарні, амбулаторії, пологові, поліклініки тощо.

За цей час внаслідок ворожих обстрілів та атак пошкодили 1 581 обʼєкт медзакладів та ще 210 — зруйновані повністю й відновленню не підлягають, повідомили у Міністерстві охорони здоров'я. 

Найбільших втрат зазнали медзаклади на Харківщині, Донеччині, Миколаївщині, Київщині, Чернігівщині, Дніпропетровщині, Херсонщині та Запоріжжі. Наразі отримати вичерпну інформацію щодо ступеня руйнування лікарень на тимчасово окупованих територіях неможливо.

Також від початку війни Росія пошкодила 161 автівку екстреної медичної допомоги, знищила 260 та захопила 125 автівок «екстренки».

Однак, попри постійні бомбардування та атаки Росії, вже вдалося повністю відновити 513 об’єктів медзакладів, ще 357 — відбудовані частково або перебувають в процесі відновлення.

Зокрема, йдеться про медичні заклади на деокупованих територіях, а також ті, які зазнали невеликих ушкоджень, таких як вибиття вікон, знищення покрівлі, пошкодження фасаду тощо. Найбільше відновлених медзакладів — на Миколаївщині, Дніпровщині, Київщині, Харківщині та Чернігівщині.

У МОЗ зазначають, що на сьогодні одним із пріоритетів держави є відбудова лікарень, аби забезпечити надання медичної допомоги кожному українському пацієнту, який цього потребує. Тому МОЗ разом із партнерами й надалі працюватимуть над відновлення та відновленням медзакладів. 

Читайте також: Одеські фахівці розповіли, чи є перевищення шкідливих речовин у повітрі після обстрілу припортової інфраструктури

Коментар
26/05/2024 Неділя
26.05.2024
25.05.2024