Ляшко представив напрацювання стосовно процесу реформування системи МСЕК

20 Квітня 2024, 17:13
МСЕК 1571
МСЕК

На засіданні круглого столу Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко презентував напрацювання стосовно процесу реформування системи медико-соціальної експертизи.

Про це повідомили у МОЗ України. 

«Реформа МСЕК — складна та багатоетапна. Ми слідуємо плану заходів, який затвердив уряд, та виважено підходимо до кожного етапу. Велика увага приділяється оцінці сфери потреб людини з обмеженням функціонування. Команда МОЗ детально проаналізувала досвід більше ніж 10 країн світу на предмет того, як у них відбувається процес встановлення обмеження функціонування та отримання статусу людини з інвалідністю. У фокусі нашої уваги — спрощення процесів, прозорий механізм оскарження прийнятих рішень, цифровізація МСЕК. Всі процедури мають бути максимально прозорими та зручними для людини,» — зазначив міністр.

Реформуванням МСЕК — це багатоетапний процес, спрямований на зміну неінклюзивної системи, яка створює бар’єри для реабілітації, соціальних та інших послуг. Реформа має змінити підходи до визначення потреб людей, що мають обмеження функціонування, та спрощення в отриманні ними послуг і інших видів допомоги, яких вони потребують, індивідуалізація підтримки.

Читайте також: Як оскаржити рішення МСЕК

Що вже зробили для реформування МСЕК:

  • провели перевірки роботи МСЕК, опрацювали 53,7 тисячі справ, 18,3 тисячі справ опрацьовується у взаємодії з правоохоронними органами;
  • сформували перелік документів, що необхідні для проходження МСЕК, підготовили розʼяснювальні матеріали;
  • триває цифровізація МСЕК;
  • проводяться тематичні навчання;
  • завершили декларування працівників МСЕК;
  •  у закладах, де перебувають поранені, працюють виїзні МСЕК;
  • працює гаряча лінія для опрацювання питань та скарг щодо роботи МСЕК.

Основними змінами, що перебувають у фокусі реформи МСЕК, є спрощення процедури отримання людиною відповідного статусу (зокрема, йдеться про чіткі критерії встановлення та направлення на встановлення інвалідності), прозорий механізм оскарження рішень, прийнятих за підсумками проходження експертизи, цифровізація цієї системи тощо.

Нагадуємо, що якщо під час проходження медико-соціальної експертної комісії порушують ваші права, звертайтеся на гарячу лінію за телефоном: 0-800-60-20-19.

Читайте також: Жителям Херсонщини під час встановлення інвалідності можна звернутися у п'ять МСЕК: контакти та адреси

Як жителям Закарпаття знайти адреси та контакти МСЕК

Як волинянам знайти контакти медико-соціальної експертної комісії

Коментар
21/05/2024 Понеділок
20.05.2024
19.05.2024