Чи треба переукладати декларацію з сімейним лікарем, якщо ви переїхали в інший регіон

20 Квітня 2024, 16:23
Чи треба переукладати декларацію з сімейним лікарем, якщо ви переїхали в інший регіон 1582
Чи треба переукладати декларацію з сімейним лікарем, якщо ви переїхали в інший регіон

Переїхали в інший регіон України та вирішили не переукладати декларацію з сімейним чи сімейною?

Вдале рішення для екстремальних умов, проте підступне для системної турботи про здоров'я, пояснюють фахівці проєкту «Твоя сімейна лікарка».

Річ у тім, що з через збільшене навантаження працівники та працівниці ПМД не встигають приділяти достатньо уваги всім своїм пацієнтам та пацієнткам, а тим часом люди проводять багато часу в довгих чергах без змоги записатися на візит заздалегідь.

Це створює незручності для обох сторін, та негативно позначається на профілактиці й лікуванні захворювань.

У рамках ініціативи HealthLink.Recovery, що проводиться за фінансової підтримки БО «100% ЖИТТЯ» в рамках проєкту «HealthLink: Прискорення зусиль з протидії ВІЛ/СНІДу в Україні» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), громадська спілка «Твій сімейний лікар» реалізує інформаційну кампанію. ЇЇ ціль — мотивувати людей зі статусом ВПО, які живуть на Дніпропетровщині, перепідписувати декларації з лікарями та лікарками ПМД.

Сьогодні фахівці діляться думками експертів та експерток стосовно того, чому перепідписувати декларацію важливо для ВПО.

Оксана Мусієнко, голова правління громадської спілки «Твій сімейний лікар»:

«Наша команда невтомно нагадує людям про важливість підписання декларації з сімейним лікарем чи лікаркою. Кожна людина має скористатись цією послугою, яку гарантує і оплачує держава. Це допоможе отримати якісну медичну допомогу. Крім того, підписана декларація і кваліфіковані сімейні лікар чи лікарка поруч — це не лише лікування, а й запобігання різним хворобам.»

Наталія Шуліка, заступниця директорки Східного міжрегіонального департаменту НСЗУ:

«До прикладу, у Дніпропетровській області зараз майже 500 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Серед них багато людей з хронічними захворюваннями, які потребують постійного лікарського контролю. Тож, коли людина змінила місце проживання, ми рекомендуємо переукласти декларацію з сімейним лікарем чи лікаркою, аби безперебійно отримувати медичні послуги. Уявімо, скільки зараз таких людей по Україні. Ми маємо думати про здоров'я наших людей і планувати здорове майбутнє країни.»

Олександр Задорожній, директор ЦПМСД №4 Криворізької міської ради:

«Ми розуміємо, що люди, які втратили житло і переїхали у нове місто, за багато кілометрів від рідного дому, і так налякані, їм іноді не до декларацій з сімейними лікарями та лікарками. Однак медичні заклади мають налагоджувати діалог з такими людьми, аби заохочувати їх отримувати медичну допомогу, підписавши нову декларацію. Скажімо, людина захворіла, їй потрібен лікарняний лист чи здати аналізи. Декларація допоможе зробити це значно швидше. Або ж, наприклад, людина влаштовується на нову роботу, їй для цього треба певні щеплення та обстеження у вузькопрофільних лікарів та лікарок. Підписана декларація лише пришвидшить цей процес.»

Коментар
21/05/2024 Понеділок
20.05.2024
19.05.2024