В Україні за добу у п'яти медичних центрах провели 12 трансплантацій органів

20 Квітня 2024, 14:12
В Україні за добу у п'яти медичних центрах провели 12 трансплантацій органів 427
В Україні за добу у п'яти медичних центрах провели 12 трансплантацій органів

В Україні за добу завдяки трансплантації органів врятували 12 людей.

Про це повідомили в Українському центрі трансплант-координації. 

 Працювали трансплант-команди Інституту серця МОЗ України, Національного наукового Центру хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова, Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М.І.Пирогова, Першого медичного об'єднання Львова, Київської обласної клінічної лікарні. Наймолодшій реципієнтці – 32 роки, найстаршій – 58.

32-річна вінничанка Тетяна – одна з них. Цієї рятівної операції вона чекала 13 років. Хворобу нирок у неї виявили ще під час медогляду у школі. З того часу періодично проходила стаціонарне лікування. У студентські роки недуга загострилася, довелося перейти на діаліз. 

Коли в країні почала стрімко розвиватися трансплантація, Тетяна стала в лист очікування на пересадку нирки. Але тільки зараз Єдина державна інформаційна система трансплантації (ЄДІСТ) визначила, що саме Тетяна може стати реципієнтом органу померлого донора. І у Вінницькій обласній клінічній лікарні імені М. І. Пирогова їй провели довгоочікувану операцію.

На другий день після трансплантації Тетяна запитала у лікарів – а чи зможе вона тепер займатися спортом. А ще ця операція дає шанси збутися найголовнішій мрії Тетяни і її чоловіка – народити дитину.

Світла пам'ять кожному померлому донору і безмежна вдячність їхнім родинам за непрості, але дуже важливі рішення.

Стан усіх прооперованих пацієнтів відповідає рівню складності перенесеного втручання.

Коментар
21/05/2024 Понеділок
20.05.2024
19.05.2024