В Україні посилять заходи епідемічного нагляду та реагування на випадки холери

18 Квітня 2024, 16:31
Холера 430
Холера

З огляду на ситуацію у світі, пов’язану зі збільшенням кількості випадків холери, Міністерство охорони здоров’я України посилює національну систему епіднагляду та реагування.

Про це на підготовчій нараді з керівниками обласних центрів контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ) та фахівцями Центру громадського здоров’я МОЗ повідомив заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, повідомляє пресслужба МОЗ

«З огляду на ситуацію у світі, пов’язану зі збільшенням кількості випадків холери, Міністерство охорони здоров’я посилює національну систему епіднагляду та реагування. Епідеміологічний нагляд за холерою в Україні впродовж року – безперервний, додатково до епідмоніторингу в період з 1 червня до 1 жовтня впроваджується посилений сезон спостереження за цією хворобою. Тому протягом місяця центри контролю та профілактики хвороб мають актуалізувати регіональні плани реагування, враховуючи оновлені рекомендації МОЗ та Всесвітньої організації охорони здоров’я», - сказав Кузін.

Зокрема, у МОЗ зауважили, що фахівці ЦКПХ мають переглянути чинні «маршрути пацієнта» та алгоритми дій медиків у разі випадків холери чи потенційних спалахів; актуалізувати дані щодо «незнижувального запасу» лікарських засобів – антибіотиків, регідратаційних розчинів, дезінфектантів – на рівні областей у визначених медзакладах для госпіталізації хворих; забезпечення і підготовку лабораторної мережі області.

Зазначається, що за чинними рекомендаціями кожен випадок гострої кишкової інфекції з тяжким перебігом підлягає окремому лабораторному дослідженню, тому центри контролю та профілактики хвороб оснащені спеціалізованим лабораторним обладнанням та реагентами.

У МОЗ також підкреслили, що окрім обстеження хворих з підозрою на холеру, фахівці ЦКПХ проводять дослідження зразків довкілля: моніторинг проб води, стічних вод, прісної та морської води.

У відомстві додали, що на рівні кожної області центри контролю та профілактики хвороб протягом року проводять заходи щодо недопущення виникнення та розповсюдження холери: реалізуються комплексні та оперативні плани реагування та діагностики, працюють оперативні протиепідемічні та дезінфекційні бригади.

Коментар
20/05/2024 Понеділок
20.05.2024
19.05.2024