У кластерних лікарнях із запланованих 5,5 тисяч ліжок для реабілітації створено лише 58%, – Ляшко

18 Квітня 2024, 11:43
Реабілітація 1407
Реабілітація

Наразі в медичних закладах України вже створили 8 050 реабілітаційних ліжок. Це на 550 місць більше, ніж  запланували.

Про це під час Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові Україні повідомив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Він зазначив, що кількість ліжкомісць для реабілітації, згідно із загального розрахунку кількості кластерних і надкластерних лікарень, мала б складати 7,5 тисяч ліжок, проте цей показник вже перевиконали. 

Але, попри перевиконання плану, у кластерних лікарнях із запланованих 5,5 тисяч ліжок для реабілітації створили лише 58%. 

«Тобто, ми маємо ще забезпечити ще по 100 ліжок у тих багатопрофільних, кластерних, лікарнях, де розпочинається процес лікування і подальшої реабілітації», – підкреслив Віктор Ляшко. 

Міністр зазначив, що визначним місяцем для створення реабілітаційних відділень і ліжкомісць є червень.

Наразі існують критерії для створення реабілітаційних відділень при закладах охорони здоровʼя. Зокрема, необхідно мати команду спеціалістів, контракти із НСЗУ та простір, у якому можливо забезпечити процес реабілітації.

Також Віктор Ляшко назвав ключові проблеми у галузі охорони здоровʼя. Це, зокрема, забезпечення повноцінної діяльності системи медзакладів основними джерелами електро-, тепло- та водопостачання, а також забезпечення роботи екстренної медичної допомоги в умовах руйнування відповідної інфраструктури.

Важливим майданчиком у розв’язанні питань у галузі став Конгрес. За словами Міністра, триває постійна комунікація з представниками громад для визначення на вирішення актуальних потреб на місцях. І наразі вже є успішно реалізовані проєкти.

«За три місяці, що минули від попереднього засідання Конгресу, ми вже маємо результати. Перше і ключове – був запущений проєкт з Укрпоштою щодо забезпечення можливості для людей, які живуть у віддалених громадах, замовити необхідні препарати і отримати їх у поштових відділеннях. Наразі цей проєкт діє у прифронтових територіях. Але плануємо масштабуватися по всій території країни. Також разом з бізнесом запустили мобільні аптечні пункти, які діють у семи регіонах України», – зазначив Віктор Ляшко.

Читайте такожЛитва розпочинає спеціальну програму реабілітації українських військових

Коментар
21/05/2024 Понеділок
20.05.2024
19.05.2024