У МОЗ затвердили новий перелік безрецептурних ліків, які заборонено рекламувати

16 Квітня 2024, 17:23
У МОЗ затвердили новий перелік безрецептурних ліків, які заборонено рекламувати 1514
У МОЗ затвердили новий перелік безрецептурних ліків, які заборонено рекламувати

Міністерство охорони здоров'я затвердило новий Перелік лікарських засобів, заборонених до рекламування, які відпускаються без рецепта.

Новий перелік затвердили наказом від 18 березня 2024 року № 457, пише «Ліга.Закон». 

Зазначається, що рішення про віднесення лікарського засобу до лікарських засобів, рекламування яких заборонено, приймається під час державної реєстрації (перереєстрації) лікарського засобу з внесенням відповідної інформації до Державного реєстру лікарських засобів України.

До нового переліку, зокрема, увійшли такі лікарські засоби, як: АДВАНТАН, АЕРТАЛ, АЛЕРГОДИЛ, АЛМІБА, АЦИК та інші. Перелік налічує 407 найменувань лікарських засобів відповідних форм випуску та виробників.

Новий Перелік налічує 407 торговельних назв лікарських засобів (без урахування дозування та кількості в упаковці), в той час, як у попередньому переліку їх містилося понад 500. Їх перелік можна подивитися за посиланням. 

При визначенні лікарських засобів, рекламування яких заборонено, застосовуються критерії затверджені наказом Міністерства охорони здоров'я України від 6 червня 2012 року № 422. Рішення про віднесення лікарського засобу до лікарських засобів, рекламування яких заборонено, приймається за наявності хоча б однієї з таких умов:

1. Відпуск лікарського засобу здійснюється тільки за рецептом лікаря.

2. Лікарський засіб містить наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори.

3. Торговельна назва лікарського засобу та/або міжнародна непатентована назва (МНН) та форма випуску готового лікарського засобу така ж, як і лікарського засобу, рекламування якого заборонено.

4. Застосування лікарського засобу може викликати синдром звикання, що зазначено в інструкції для медичного застосування, крім лікарських засобів для зовнішнього (місцевого) застосування.

5. Лікарський засіб застосовується виключно для лікування жінок у період вагітності та годування груддю.

6. Лікарський засіб застосовується виключно для лікування дітей до 12 років.

7. Лікарський засіб застосовується для лікування:

  • венеричних захворювань;
  • особливо небезпечних інфекційних хвороб;
  • раку та інших пухлинних захворювань;
  • хронічного безсоння;
  • діабету;
  • ожиріння (включаючи лікарські засоби, що використовуються для зменшення маси тіла);
  • імпотенції (еректильної дисфункції).

8. Лікарський засіб належить до групи анатомо-терапевтично-хімічної класифікації (АТХ) за кодом J05A «противірусні препарати прямої дії».

Коментар
21/05/2024 Понеділок
20.05.2024
19.05.2024