У Ратнівській лікарні побільшало звернень пацієнтів з токсичною дією напою «GARAGE»

Безпечного та нешкідливого, а тим паче корисного алкоголю не існує – і це факт. Слабоалкогольні напої часто помилково вважаються менш шкідливими за горілку, коньяк або вино.
Чому це не так та хто належить до найбільшої групи ризику – пояснюють у Ратнівській лікарні.
Там зазначають, що останнім часом почастішали випади надходження хворих у відділення Інтенсивної терапії Ратнівської лікарні з токсичною дією напою «GARAGE».
Даний напій виробляється в Україні з 2016 року. Містить 4.6% алкоголю та ароматизатори з різними смаками і належить саме до групи слабоалкогольних напоїв.
Читайте також: Чи є безпечні дози алкоголю для вагітних: роз'яснення Центру громадського здоров'я
При зловживанні даним напоєм з’являється токсична дія у вигляді:
- неадекватної поведінки
- збудження,
- ураження печінки,
- вираженої слабкості.
«Опитування ESPAD показало, що енергетичні та слабоалкогольні напої – найпопулярніші серед підлітків. Їх легше придбати без документів, які підтверджують вік. Завдяки рекламним трюкам часто асоціюються з «крутими» вечірками, можливістю знайти друзів, яскраві пляшки з гарним дизайном обіцяють приємний смак та веселощі після вживання. Проте жодної інформації – про похмілля, сильне отруєння, ризик виникнення алкоголізму та подальших проблем у житті. При вживанні даних напоїв також простіше приховати стан сп’яніння, запах від батьків», – зазначають ратнівські медики.
Слабоалкогольні напої містять навіть більше, ніж міцні, додаткових небезпечних для організму речовин, які у поєднанні створюють справжню «бомбу» для здоров'я. А саме: барвники, консерванти, велику кількість цукру, а також газ, який прискорює всмоктування спирту в кров і викликає залежність.
За оцінками ВООЗ, щорічно близько трьох мільйонів людей у всьому світі помирають через вживання алкоголю. А це – увага – одна людина кожні 10 секунд.
В зв’язку з цим лікарі застерігають не зловживати слабоалкогольними та енергетичними напоями.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром