Як сезонна алергія впливає на вагітність: роз'яснення гінекологині з Луцька

16 Квітня 2024, 10:04
Алергія у вагітних 231
Алергія у вагітних

Сезонна алергія під час вагітності може проявити себе вперше, навіть якщо у вас не спостерігалося подібних реакцій.

Ці зміни відбуваються тому, що організм зазнає колосальних фізіологічних змін, притаманних вагітності, і стає сприйнятливим практично до всього, розповідає у соцмережі лікарка акушерка-гінекологиня Волинського обласного перинатального центру Оксана Костючик.

Як зазначає лікарка, поширеність алергічних захворювань у вагітних становить 5-20%. Вагітність не впливає

на перебіг алергії, навпаки на фоні вагітності наступає ремісія. У 10% дітей, яких мами почали носити в своїй утробі у квітні\травні, формується алергія на деякі продукти, каже акушерка-гінекологиня.

Причини весняної алергії

Перші ознаки весняної алергії частіше проявляються в середині квітня. Приблизно 100 рослин можуть бути алергенами, і чим дрібніший їх пилок, тим вона небезпечніша. Це є своєрідною реакцією на пилок рослин, який розноситься повітрям під час цвітіння. Коли алергени потрапляють в організм через дихальні шляхи або через шкіру, вони спричиняють реакцію імунної системи.

«Механізм дії алергенів полягає у взаємодії з імунними клітинами, зокрема, мастоцитами та базофілами, провокують виділення різних хімічних речовин, таких як гістамін. Далі відбувається запальна реакція в організмі, щ проявляється симптомами», – розповідає лікарка. 

Причиною весняної алергії може бути й спадковість, але тоді реакції з’являються з семирічного віку. Якщо весняна алергія є в одного з батьків, то ймовірність виникнення алергії у дитини – від 25 до 40%. Якщо алергія є в обох батьків – ризик зростає до 75%.

Іншими причинами алергії є:

  • неправильне харчування

  • слабкий імунітет

  • низька стресостійкість організму

Симптомами алергії є почервоніння шкіри, закладеність носа, чхання, сльозотеча, відчуття піску в очах, свербіж, висипання на шкірі, набряк обличчя.

Читайте також: Чи є безпечні дози алкоголю для вагітних: роз'яснення Центру громадського здоров'я

«Прислухайтеся до свого організму, щоб точно визначити: що викликає у вас подібні реакції. Організм вагітної гостро сприймає ті подразники, на які не реагував раніше. Важливо виключити контакт із збудником алергеном, щоб алергія не закріпилася і не перейшла у постійну», – радить Оксана Костючик.

Вплив на дитину

Під час алергії у вагітної виробляються антигени, що на дитинку зовсім не впливають, бо не можуть проникнути через плаценту. На 24 тижні вагітності в організмі малюка продукуються антитіла, що борються з алергенами. Дитині може нашкодити лише неправильно підібране лікування і наслідки набряку Квінке, анафілактичного шоку – через кисневе голодування.

Лікування

Найважливішим в лікуванні алергії є усунення контакту з алергеном. Лікарка радить не займатися самолікуванням, а звернутися до лікаря, що при необхідності скерує вас до алерголога, для підбору оптимального лікування

Профілактика весняної алергії

«Знаючи, що маєте схильність до весняних примх свого організму, намагайтеся підлаштуватися так, щоб не провокувати тіло експериментами. Пік цвітіння – з 5 до 10.00 ранку, тому варто утриматися від прогулянок в цей період», – радить лікарка. 

Також серед порад – частіше гуляти в сиру погоду, коли пилок «прибитий» до землі. Остерігатися сухих, вітряних днів, коли все навколо заповнено пилком, що миттєво подразнить ваші слизові. Також не варто сушити білизну на відкритому повітрі в період цвітіння.

«Дотримання елементарних порад вбереже вас і малюка від неприємностей. Весна – це завжди гарно. І нехай ніколи, ніякі алергени не псують ваше життя», – додає лікарка. 

Коментар
20/05/2024 Понеділок
20.05.2024
19.05.2024