Повторний медогляд обмежено придатних розпочнуть із середини травня, – Міноборони

15 Квітня 2024, 11:21
Повторний медогляд обмежено придатних розпочнуть із середини травня, – Міноборони 2088
Повторний медогляд обмежено придатних розпочнуть із середини травня, – Міноборони

Із середини травня 2024 року в Україні почнуть повторний огляд для придатних військовозобов’язаних і військових, які раніше були визнані обмежено придатними.

Про це розповів заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк під час виступу на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад 12 квітня.

Він нагадав, що президент підписав закон №10313, який скасовує статус «обмежено придатний». Нині триває погодження змін до наказу №402, що затверджує положення про військово-лікарську експертизу в ЗСУ. Тож із середини травня розпочнуть повторний огляд тих, хто раніше був визнаний обмежено придатним.

Як зазначив Гаврилюк, планується збільшити «потужності команд», які працюють у ТЦК та СП, а також перевести весь процес мобілізаційної кампанії у цифровий формат.

«Наша мета — забезпечити прозорість та оперативність кожного кроку цього важливого процесу, надати можливість кожному громадянину реалізувати свій обов’язок захисту Батьківщини», — пояснив він.

За словами Гаврилюка, вже оцифровано дані щодо чоловіків призовного віку, які можуть потрапити під мобілізацію, в усіх 24 регіонах України та місті Києві.

Нагадаємо, у квітні 2024 року президент України Володимир Зеленський підписав закон, чим скасував статус «обмежено придатний» для військовозобовʼязаних. Проте це не означає автоматичного переходу до іншого статусу — придатного чи непридатного.

Тепер усі військовозобов’язані чоловіки, яких раніше визначили обмежено придатними, повинні до 4 лютого 2025 року повторно пройти військово-лікарську комісію. Військові, визнані непридатними, будуть звільнені зі служби, а військовозобов’язані — виключені з військового обліку.

Читайте також: 

Читайте ексклюзиви Район.in.ua у нашому каналі WhatsApp

Коментар
21/05/2024 Понеділок
20.05.2024
19.05.2024