Як боротися із весняною алергією: поради фахівців Рівненської обласної лікарні

Кінець березня – початок квітня – перший весняний пік алергічних реакцій на пилок.
Саме в цей час рослини активно викидають його в повітря та згодом він розноситься вітром і спричиняє алергічні реакції у людей, які до цього схильні. Як з цим боротися – розповіли у Рівненській обласній лікарні.
Зокрема, у цей період активно цвіте береза, вільха, верба, кипарисові.
Водночас лікарі-алергологи звертають увагу, що цвітіння плодових дерев не становлять загрози алергікам, адже зерна їх пилку є достатньо великими, тому вітер їх не розносить.
Симптоми весняної алергії:
- чхання;
- свербіж очей, обличчя, шкіри та у носі;
- нежить;
- сльозотеча;
- задишка, ядуха;
- сухий кашель.
Якщо маєте схожі симптоми, зверніться до алерголога, аби лікар допоміг визначити, на що саме у вас можлива алергія, які обстеження варто пройти, як краще з нею справлятися та які медичні препарати приймати.
Щоб полегшити симптоми алергії треба:
- 3–4 рази на день промивати слизову носа ізотонічним розчином солі для вимивання пилку зі слизової верхніх дихальних шляхів;
- носити окуляри (сонцезахисні або для корекції зору, або захисні) при виході з приміщення – для запобігання потраплянню пилку на слизову кон'юнктиви;
- вмивати обличчя та мити руки при поверненні з вулиці в приміщення;
- випивати не менше 3% відносно ваги тіла чистої води (не кави, чаю);
- виключити з раціону копчені, жирні, смажені страви.
«Якщо ви маєте схильність до алергій або вже відчуваєте симптоми, не займайтеся самолікуванням, а зверніться до лікаря-алерголога РОКЛ імені Юрія Семенюка, лікаря вищої категорії Тетяни Янчук і будьте здорові», – радять рівнянам.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром