Батьки можуть бути впевнені у «бюджетних» вакцинах, що наявні в комунальних медзакладах, – Ігор Кузін

14 Квітня 2024, 11:36
Вакцинація 1504
Вакцинація

Оновлена система холодового обладнання дає можливість зберігати вакцини для щеплень.

Про оновлення холодового обладнання для транспортування та зберігання вакцин в комунальних медзакладах в усіх регіонах України розповів Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар – в інтерв’ю для телемарафону «Єдині новини».

«Насправді це такий доволі складний процес. Тому що протягом декількох років відбувалась програма оновлення холодового ланцюга. І мова йшла про те, щоб оновити холодильне обладнання не лише на центральних складах або обласних. Але точно також треба було оновити холодильне обладнання, яке використовується в закладах охорони здоров’я. Завдяки коштам Світового Банку, завдяки ЮНІСЕФу була закуплена 100-відсоткова потреба по холодильному обладнанню на всіх ланках. Були закуплені спеціальні автівки, які переведені з національного рівня на рівень області. І на рівні кожного обласного центру профілактики побудований такий склад для зберігання вакцин. Така зміна і великий такий інфраструктурний проєкт дає нам впевнено зараз сказати, що ми можемо бути впевнені в якості збереження вакцини на будь-якій точці в незалежності від того, чи це найвіддаленіше село, чи це обласний центр, чи це місто Київ – одна з ключових лікарень», – роз’яснив Ігор Кузін.

Оновлена система забезпечує безперебійну наявність вакцин на рівні пунктів щеплень в усіх областях. І кожен українець, прийшовши на вакцинацію, може бути впевнений у якості вакцини та умовах її зберігання.

Зараз на рівні країни замінено 95% холодового обладнання: холодильників та морозильних камер, починаючи від складів національного рівня до створення чи ремонту таких холодових кімнат на рівні обласних Центрів контролю та профілактик хвороб (ЦКПХ). Сучасне обладнання відповідає стандартам ВООЗ (WHO). У наступному році планується створення міжрайонних складів у кількох областях.

Всі автомобілі оснащені рефрижераторами, в яких розвозять вакцину та які дозволяють підтримувати необхідний температурний режим під час транспортування з моменту відвантаження до доставлення.

Таким чином, в батьків нема підстав сумніватися в умовах транспортування та зберігання вакцин в бюджетних установах. Ба більше, саме вакцини, що наявні там, переважно мають термоіндикатори, за допомогою яких можна перевірити, чи не було порушення режим їхнього зберігання.

Закликаємо батьків щепити дітей згідно з календарем та не відкладати вакцинацію без поважних причин. Захист від смертельно небезпечних хвороб – право кожного!

Коментар
21/05/2024 Понеділок
20.05.2024
19.05.2024