Медики Миколаївщини та Одещини стали учасниками проєкту з формування стійкості працівників медичної сфери

14 Квітня 2024, 10:27
Медики Миколаївщини та Одещини стали учасниками проєкту з формування стійкості працівників медичної сфери 343
Медики Миколаївщини та Одещини стали учасниками проєкту з формування стійкості працівників медичної сфери

До пілотного проєкту «Посилення спроможності закладів охорони здоров’я та формування стійкості працівників медичної сфери» цьогоріч долучились 15 медичних установ шести областей: Миколаївської, Одеської, Запорізької, Дніпропетровської, Чернігівської, Сумської.

Про це повідомили у Координаційному центрі з психічного здоров'я Кабінету міністрів України. 

Ресурс медичних працівників не є безмежним. Вони рятують життя інших, але теж втомлюються, вигорають, страждають. Тому медики точно заслуговують на те, щоб завжди мати можливість отримати підтримку з ментального здоров’я, зазначають у Координаційному центрі. 

Це мають робити штатні психологи, які є майже в кожній лікарні.

Вдосконалити роботу психологічних служб в медичних установах, осучаснити її, зробити видимою для персоналу – все це має на меті проєкт «Посилення спроможності закладів охорони здоров’я та формування стійкості працівників медичної сфери».

Ця програма навчання та практичної діяльності розроблена та впроваджена Координаційним центром КМУ / Mental Health UA в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? за ініціативою Олен Зеленської.

 

Торік відбувся пілотний етап проєкту, в якому взяли участь дев’ять лікарень з трьох областей. Цього року, як й було заплановано, програма масштабувалась країною й вже охоплює значно більше учасників. Долучились 15 медичних установ шести областей: Миколаївської, Одеської, Запорізької, Дніпропетровської, Чернігівської, Сумської. Безпосередніми учасниками навчання стали 30 психологів лікарень.

«Тема ментального здоров’я завдяки силі голосу першої леді Олени Зеленської стала видимою та значимою повсюдно: на міжнародному, національному, місцевому рівнях. Мета нашого проєкту покращити роботу служб психологічної допомоги у медичних установах, зробити їх послуги ефективними та корисними для кожного працівника. Це стосується і самодопомоги, і психологічної підтримки, і за потреби спеціалізованої допомоги. Ми разом будемо створювати зрозумілий та зручний маршрут до психолога. Фокус проєкту – саме на медичних працівниках. Бо якщо неспроможний медичний працівник, то він не має ні сил, ні можливостей, ні бажання надавати допомогу іншим. Наше завдання допомогти вам максимально зберегти ваше власне ментальне здоров’я, вашу стійкість, стійкість ваших колективів», – наголосила під час старту проєкту директорка з координації органів влади Координаційного центру з психічного здоров’я КМУ та радниця прем’єр-міністра України Ірина Микичак.

Проєкт триватиме п'ять місяців. Зокрема заплановано 100 годин тренінгових занять, 80 годин групових супервізійних та 16 годин групових інтервізійних зустрічей, індивідуальні та групові психологічні консультації медичного персоналу. Також відбудуться тренінгові заняття в рамках безперервного професійного розвитку для лікарів, індивідуальні та групові консультації пацієнтам, які перебувають на лікуванні та їх близьким.

Окремий пункт програми – проведення дослідження щодо оцінки стану психологічного благополуччя медичного персоналу та ключових аспектів роботи у колективі.

Під час тренінгів будуть визначати роль психологічних служб в медичних закладах, функціональні обов'язки психологів. Як правильно комунікувати одне з одним, спільно приймати рішення.

Учасники мають опанувати навички першої допсихологічної допомоги, технології ранніх інтервенцій, протоколи невідкладної стабілізації стану, інструменти практичної психологічної роботи в рамках кризової інтервенції, техніки та методики військової психології в екстремальних ситуаціях, техніки роботи з наслідками довготривалого та інтенсивного стресу.

Будуть вивчати особливості взаємодій з військовослужбовцями, які пережили полон та тортури.

Ключовий напрямок – профілактика професійного вигорання та посилення резильєнтності медичного персоналу в умовах війни.

«На жаль, зараз культура медичної спільноти така, що медики завжди кажуть: «з нами все ок». І це тоді, коли вони всю ніч не виходять з операційних, коли після прильотів, не чекаючи на команди, самі приїжджають на свої робочі місця, бо знають, що точно будуть потрібні. Після двох років війни цим людям неймовірно потрібна допомога. Я дуже сподіваюсь, що ми разом зможемо підсилити саме медичних працівників. Відповідно, якщо вони будуть потужні та стійкі, то і якість медичної допомоги значно виграє», – поділилася медична директорка Криворізької міської клінічної лікарні №2 Анжеліка Тамамшева.

Проєкт «Посилення спроможності закладів охорони здоров’я та формування стійкості працівників медичної сфери» реалізує Координаційний центр КМУ / Mental Health UA та ГО Безбар'єрність за підтримки Фону «Партнерство задля стійкості України» в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативою першої леді Олени Зеленської.

Фонд «Партнерство задля стійкості України» (ФПСУ) – це донорська програма, що фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції. За спільної підтримки уряду України та урядів-партнерів Фонд реалізує проєкти, в першу чергу, на деокупованих і прифронтових територіях, спрямовані на посилення стійкості України. Метою ФПСУ є зміцнення спроможності українського уряду надавати місцевим громадам критично важливу підтримку в співпраці з громадянським суспільством, ЗМІ та приватним сектором.

Коментар
26/05/2024 Неділя
26.05.2024
25.05.2024
24.05.2024