У Львові експертна комісія надала висновок щодо смерті 5-річного хлопчика після видалення зубів

13 Квітня 2024, 15:57
У Львові експертна комісія надала висновок щодо смерті 5-річного Велеса після видалення зубів 620
У Львові експертна комісія надала висновок щодо смерті 5-річного Велеса після видалення зубів

Стоматологиня та анестезіологиня приватної стоматологічної клініки Ori-Dent, де після видалення зубів помер 5-річний Велес Пашник, не мали відповідної кваліфікації для лікування дітей. Це висновок клініко-експертної комісії обласного департаменту охорони здоров’я.

Про це «Суспільному» розповів заступник директора обласного департаменту охорони здоров’я Володимир Чорній.

Засідання клініко-експертної комісії (КЕК) відбулося 11 квітня. На ньому були присутні батько хлопчика, адвокати, представники закладів охорони здоров’я, а також стоматологиня та анестезіологиня приватної клініки.

«Не були надані документи, де чітко прописано, що стоматолог має кваліфікацію лікар-стоматолог дитячий, і не має кваліфікації лікар-стоматолог хірург, і також анестезіолог не дав нам документ, який підтверджує, що анестезіолог — дитячий. В них були тільки документи, які підтверджують, що вони – дорослий стоматолог та дорослий анестезіолог», – каже Володимир Чорній.

За його словами, це рішення технічно доопрацьовується. Після того, як рішення підпишуть — його скерують до правоохоронних органів.

Батько хлопчика Віктор Пашник розповів, що на засіданні були стоматологиня та анестезіологиня клініки, де 5-річному Велесу проводили видалення молочних зубів під загальним знечуленням. Директора клініки Романа Ониська на засіданні не було.

«Ми будемо у будь-якому випадку робити розголос, бо розуміємо, що у нашому випадку — це єдина зброя», – каже Віктор Пашник.

Суспільне телефонувало директору клініки Ori-Dent Роману Ониську, щоб дізнатися його позицію. Ні він, ні його адвокат на дзвінки не відповідали

Читайте такожНаркоз – кома – смерть: хто відповість за летальні випадки під час лікування зубів.

Нагадаємо, у грудні 2023 року У Львівській клініці помер 5-річний Велес Пашник. Хлопчик впав у кому після видалення молочних зубів під загальною анестезією.

Велес був у комі 37 діб після видалення двох молочних зубів під загальною анестезією в одній із львівських стоматологічних клінік. 

Речниця поліції Львівської області Світлана Добровольська на початку січня повідомила, що за цим фактом слідчі розпочали кримінальне провадження за частиною 2 статті 140 КК України «Невиконання чи неналежне виконання медичним працівником своїх професійних обов'язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило тяжкі наслідки для неповнолітнього».

Читайте наші найсвіжіші новини сайту Район.Медицина у телеграм-каналі.

Коментар
21/05/2024 Понеділок
20.05.2024
19.05.2024