У Ковельського МТМО декілька років обстежують пацієнта, якому 10 років тому пересадили донорське серце

12 Квітня 2024, 16:07
Андрій Важинський 533
Андрій Важинський

У лікарів Ковельського МТМО днями пройшов обстеження пацієнт з Івано-Франківщини, якому 10 років тому пересадили донорське серце.

Як повідомили у Ковельському МТМО, шанс на друге життя Андрій Важинський з Івано-Франківщини отримав у 17-річному віці. Діагноз «дилатаційна кардіоміопатія» не залишив вибору: лише донорське серце могло врятувати юнака. Операція, яку провели в РНПЦ «Кардіологія», пройшла успішно. 

Нині йому – 27. Він коханий чоловік і щасливий тато двох чудових дітей: 3-річного сина та 6-річної доньки. Працює майстром на будівництві, у вільний час грає з друзями у волейбол, має мрії та бачить своє професійне майбутнє в ІТ-сфері, здобуває освіту за спеціальністю «Кібербезпека».

Аби звичне життя було безпечним для здоров’я, Андрій проходить планові обстеження у кардіохірургічному центрі Ковельського МТМО (завідувач – Володимир Танський). Цього тижня пацієнту провели увесь спектр необхідних діагностичних процедур, зокрема коронарографію (дослідження судин серця), УЗД серця та внутрішніх органів, онкосринінг та ін.

Зі слів лікарки-кардіологині Ольги Танської, яка спостерігає за станом здоров’я Андрія після трансплантації, у нього все гаразд: судини чисті, серце працює добре, ускладнень немає. Дисциплінований пацієнт виконує всі рекомендації, приймає імуносупресивну терапію, веде здоровий спосіб життя.

У Ковельському МТМО зазначають: попри війну, галузь трансплантації в Україні продовжує стрімко розвиватися. Важливо, що тепер хворі після пересадки органів отримують медичний супровід. А головне – вони мають право самі обирати лікувальний заклад, де проходити обстеження, та лікаря, який дбатиме про їхнє здоров’я.

Андрій Важинський уже багато років – пацієнт Ковельського МТМО. Він довірився ковельським фахівцям – Володимиру Танському та Ользі Танській, і щиро вдячний їм за надання високопрофесійної медичної допомоги та за постійну морально-психологічну підтримку.

Коментар
21/05/2024 Понеділок
20.05.2024
19.05.2024