У Львові запрацював донорський автобус для збору крові

12 Квітня 2024, 13:19
У Львові запрацював донорський автобус для збору крові 338
У Львові запрацював донорський автобус для збору крові

У Львові розпочав роботу мобільний пункт забору донорської крові – це спеціально обладнаний автобус.

У четвер, 11 квітня, відбувся перший виїзд у місто мобільного пункту забору донорської крові Першого медоб’єднання Львова, повідомили у медзакладі.

Всі охочі мали можливість здати кров в самісінькому центрі – біля Оперного театру. Містяни активно долучилися до цієї донації. Лише за три години кров здали 52 донори!

Мобільний пункт крові або бладмобіль – це автобус, що обладнаний п’ятьма кріслами для донацій, місцем відпочинку, а також холодильниками для зберігання крові. А роботу такого мобільного пункту забезпечує шестеро спеціалістів, зокрема, лікар та дві медсестри.

«Зазвичай мені не зручно їздити в центри здачі крові – через розташування. Я побачила оголошення в соцмережах, що здати кров можна буде біля Оперного театру. Я мала вільний час, тому і прийшла», – розповідає про переваги бладмобіля донорка Христина. 

А ось Андрій здавав кров уперше: «Ніколи раніше не думав про те, що можу бути донором. А зараз я розумію наскільки це важливо. А тепер ще й зручно для львів’ян».

Здавали цього дня кров не лише попередньо зареєстровані донори, а й перехожі. Всі вони отримали винагороду – квитки на виставу «Украдене щастя» у Львівський національний театр опери та балету.

Від початку повномасштабної війни в Україні потреба в крові зросла в рази. Її не вистачає. Потрібно більше донорів. Саме тому партнери, які допомогли у придбанні цього автобуса для донацій, назвали цей проєкт: «Твоя кров. Моє життя. Наша перемога».

«Донорський автобус – це в першу чергу зручність та ефективність. Ті люди, які не мають часу приїхати в стаціонарний центр служби крові, можуть стати донорами в мобільному пункті. Все просто: наша команда приїжджає до установи і забирає кров. Ми дуже задоволені першим виїздом і сподіваємося, що в майбутньому нам вдасться залучити ще більше донорів, аби разом рятувати життя українців», – підбиває підсумки першого виїзду бладмобіля керівник Міського центру служби крові Юрій Кобецький.

Як підтримати ініціативу та стати донором

Долучитися до порятунку життя українців можуть цілі колективи будь-якого львівського підприємства чи установи.

Для цього потрібно лише зателефонувати за номером контакт-центру: 0800333003

Проєкт реалізується спільно у партнерстві Першого територіального медичного об'єднання Львова, Народна Самооборона Львівщини, ДонорUA та Ветеран Медіа / Veteran Media.

Коментар
20/05/2024 Понеділок
20.05.2024
19.05.2024