Понад 10 тисяч вагітних жінок в Україні продіагностували з використанням телемедицини

11 Квітня 2024, 16:29
Понад 10 тисяч вагітних жінок в Україні продіагностували з використанням телемедицини 1283
Понад 10 тисяч вагітних жінок в Україні продіагностували з використанням телемедицини

Понад 180 перинатальних закладів по всій країні наразі використовують портативні пристрої кардіотокографії «Sigmafon» для проведення віддаленої діагностики вагітних пацієнток. 

Уже провели понад 10 тисяч досліджень вагітних пацієнток. Про це журналістам видання Район.Медицина повідомили у Міністерстві охорони здоров'я України. 

Кардіотокограф – скринінговий пристрій, який допомагає оцінити внутрішньоутробний стан плоду, завчасно виявити можливі відхилення чи загрози вагітності та запобігти їм.

У взаємодії з телемедичною платформою «Carebits» пристрій дозволяє дистанційно відстежувати діагностичні показники життєдіяльності плоду. Далі платформа з використанням штучного інтелекту інтерпретує результати дослідження та формує аналітичний звіт. 

До того ж кардіотокографія є повністю безпечною для майбутньої матері та дитини, адже не використовує жодного шкідливого випромінювання чи іншого негативного впливу на організм та не потребує втручань, а тому жінка не відчуває ніяких неприємних відчуттів.

Так рішення допомагає в домашніх умовах забезпечити ефективний та безпечний огляд пацієнток, зокрема і тих, які знаходяться у групі ризику патології плоду.

В рамках гуманітарної допомоги, яку координує проєкт LHSS (Проєкт USAID «Сталий розвиток національних систем охорони здоров’я»), українські заклади охорони здоровʼя отримали: доступ до телемедичної платформи «Carebits», 300 портативних апаратів кардіотокографії «Sigmafon» та необмежену кількість ліцензій для користувачів. 

Коментар
21/05/2024 Понеділок
20.05.2024
19.05.2024