Для ветеранів ліки та тромболітики при інсульті є безоплатними, – НСЗУ

10 Квітня 2024, 16:28
Для ветеранів ліки та тромболітики при інсульті є безоплатними, – НСЗУ 1382
Для ветеранів ліки та тромболітики при інсульті є безоплатними, – НСЗУ

Національна служба здоров’я України продовжує серію публікацій для ветеранів про те, як отримати безоплатну медичну допомогу за Програмою медичних гарантій.

При інсульті важливо якнайшвидше отримати медичну допомогу. Тож при підозрі на інсульт, коли виникає різкий головний біль, раптове порушення мовлення, оніміння обличчя, втрата рухливості кінцівок – відразу викликайте «швидку» за номером 103, нагадують в НСЗУ. 

Діагностика та лікування інсульту входить до пріоритетних послуг Програми медичних гарантій. Звертаємо увагу: всі необхідні лікарські засоби й медичні вироби, включно з препаратами для тромболітичної терапії при ішемічному інсульті, – безоплатні для пацієнта. Вимоги купувати ліки за власний кошт є незаконними. У разі такого порушення з боку лікарні варто скаржитися головному лікарю або на гарячу лінію НСЗУ за номером 16-77.
Перевірити, які саме ліки входять до переліку безоплатних, можна тут:

Допомога надається у закладах, які уклали договір із НСЗУ за пакетом «Медична допомога при гострому мозковому інсульті». Таких лікарень зараз 226 по всій Україні.

Окрім безоплатних ліків, ветеран може розраховувати на такі послуги:

  •  інструментальні обстеження (СКТ (спіральна комп’ютерна томографія), МРТ, ЕКГ, УЗД тощо);

  •  лабораторні аналізи, необхідні при підозрі на інсульт;

  •  анестезія та знеболення на всіх етапах діагностики й лікування;

  •  забезпечення компонентами крові;

  •  реабілітаційна допомога;

  •  психологічна допомога.

Докладніше про лікування інсульту читайте на сайті НСЗУ. (розділ «Громадянам» / Безоплатні послуги в Програмі медичних гарантій 2024 / Пріоритетні стаціонарні послуги / Медична допомога при гострому мозковому інсульті).

Перевірити, чи надає заклад допомогу за пакетом із лікування інсульту, допоможе дашборд «Укладені договори…»: https://cutt.ly/mwBHiCzZ (на сайті НСЗУ розділ «Е-дані»). Оберіть у фільтрах місто та в «Групі послуг» назву «Медична допомога при гострому мозковому інсульті». Також інформацію підкаже оператор контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.

Після інсульту пацієнту для відновлення втрачених функцій та покращення якості життя часто необхідна комплексна реабілітація. На неї може направити лікуючий лікар – докладно про це ми писали тут. Також читайте, як отримати ліки при серцево-судинних захворюваннях за «Доступні ліки».

Зазначимо, Програма медичних гарантій є універсальною і має на меті забезпечити всіх громадян доступними та якісними медичними послугами, незалежно від соціального статусу чи місця проживання.

Коментар
26/05/2024 Неділя
26.05.2024
25.05.2024
24.05.2024