Хто може відвідувати пацієнта в реанімації

08 Квітня 2024, 16:28
Хто може відвідувати пацієнта в реанімації 1673
Хто може відвідувати пацієнта в реанімації

Багато хто досі не знає, що реанімації є відкритими. Тобто пацієнта в реанімації також можна відвідувати та залишатися поруч тривалий час.

Реанімації є відкритими для родичів чи знайомих пацієнтів. Вільний доступ затвердили наказом МОЗ ще у 2016 році, йдеться на фейсбук-сторінці Міністерства охорони здоров'я України. 

Також у вимогах до багатьох медичних пакетів, за якими НСЗУ Національна служба здоров'я України укладає договори з медичними закладами, прописано окремим пунктом забезпечення права пацієнтів, які перебувають на лікуванні у відділенні інтенсивної терапії, на допуск до них відвідувачів 24/7 в будь-який день тижня згідно з правилами, визначеними чинними нормативно-правовими актами.

 Один відвідувач може бути біля пацієнта без обмежень по часу. Одночасно біля пацієнта може бути не більше двох людей.

Відвідувачем може бути будь-яка особа незалежно від родинних стосунків. Але ті, хто не є батьками пацієнта-дитини, мають право на допуск до реанімації лише за умови наявності усної згоди одного з батьків пацієнта-дитини або законних представників.

Звісно, вільний доступ до реанімації передбачає дотримання певних правил.

Наприклад:

  • Потрібно дослухатися до інструкцій, порад та прохань медичного персоналу. Наприклад, медичні працівники можуть попросити тимчасово залишити палату, якщо виникне необхідність проведення у палаті невідкладних дій медичного характеру. Така вимога медичного працівника є обов’язковою до виконання.

  • Не можна відвідувати реанімацію у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, маючи інфекційне захворювання. Або якщо нещодавно мали контакт з носієм інфекційного захворювання.

  • Потрібно ставитися з повагою до приватності та спокою пацієнта, зокрема інших пацієнтів, які знаходяться у палаті ВІТ.

  • Категорично заборонено чіпати апаратуру ВІТ та будь-яким іншим чином перешкоджати процесу лікування.

Детальніше про права та обов’язки відвідувачів, а також дії, якщо їх не пускають до реанімації можна прочитати тут, у Наказі МОЗ №592 https://bit.ly/3TLEDn7

Коментар
26/05/2024 Неділя
26.05.2024
25.05.2024
24.05.2024