Постраждав охоронець: «Лікарі без кордонів» призупиняють діяльність на Донеччині через атаку на їхній офіс в Покровську

08 Квітня 2024, 09:12
Постраждав охоронець: «Лікарі без кордонів» призупиняють діяльність на Донеччині через атаку на їхній офіс в Покровську 401
Постраждав охоронець: «Лікарі без кордонів» призупиняють діяльність на Донеччині через атаку на їхній офіс в Покровську

«Лікарі без кордонів» рішуче засуджують ракетну атаку на офіс у Покровську Донецької областіВін стався 5 квітня приблизно о 3:15 ранку. Будівлю було повністю зруйновано, п’ятеро людей отримали поранення, у тому числі охоронець організації. Внаслідок цього «Лікарі без кордонів» змушені тимчасово призупинити свою медичну гуманітарну діяльність на Донеччині, окрім надання невідкладної та швидкої допомоги.

 

Про це повідомляється на офіційному сайті організації, пише Район.Медицина.

«Цей акт насильства проти гуманітарної організації не можна вважати черговою жертвою війни. Атаки на будь-який заклад, де працює гуманітарний персонал, не лише загрожують безпеці наших колег, але й перешкоджають наданню допомоги тим, хто її потребує», — каже Вінченцо Порпілья, головний координатор з надзвичайних ситуацій «Лікарів без кордонів» в Україні.

Співробітник служби безпеки «Лікарів без кордонів» Едуард Марченко, який перебував в офісі під час нападу, отримав поранення.

«Я був у вітальні, коли мене вибухом підняло і кинуло на землю, наче хвилею», – згадує Едуард Марченко. – У нього діагностували забій та закриту черепно-мозкову травму. Йому надали медичну допомогу, він одужує. Поранення також отримали четверо людей, які перебували поруч з будівлею під час нападу, в тому числі 14-річний хлопчик. Вони отримали медичну допомогу і не потребували госпіталізації.»

«Лікарі без кордонів» надають медичну допомогу в Донецьку з 2015 року. З ескалацією війни проєкти організації розширилися: вони поширили свою допомогу на райони, розташовані поблизу лінії фронту. «Лікарі без кордонів» надають медичну та психологічну допомогу через мобільні клініки, які обслуговують понад 100 населених пунктів, де доступ до медичних установ ускладнений через бойові дії і нестачу медичних працівників. 

 

Міністерство охорони здоров'я України покладається на «Лікарів без кордонів» у проведенні медичної евакуації, використовуючи флот організації із 15 машин швидкої допомоги в Донецькій та інших областях, коли виникають масові жертви після обстрілів.

Офіс «Лікарів без кордонів» у Покровську був також аптекою і логістичним центром для обладнання та автомобілів.

«Лікарі без кордонів» продовжують надавати життєво важливу медичну допомогу в різних регіонах України, зокрема в Херсонській, Черкаській та Вінницькій областях, але ми повинні забезпечити безпеку та ефективність наших операці», – зазначається у пресрелізі.

«Лікарі без кордонів» (MSF) — це міжнародна незалежна медична гуманітарна організація, що надає допомогу жертвам збройних конфліктів, епідемій, природних катастроф та людям, які не отримують медичної допомоги. MSF заснована в 1971 році. Нині здійснює діяльність у понад 70 країнах світу. У 1999 році була удостоєна Нобелівської премії миру. У грудні 2021 року відзначила 50-річчя своєї діяльності. В Україні працює від 1999 року.

 

Коментар
25/07/2024 Четвер
25.07.2024
24.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром