На Закарпатті медики швидкої врятували жінку, яка втратила під час внутрішньої кровотечі понад третину крові

06 Квітня 2024, 16:29
На Закарпатті медики швидкої врятували жінку, яка втратила під час внутрішньої кровотечі понад третину крові 804
На Закарпатті медики швидкої врятували жінку, яка втратила під час внутрішньої кровотечі понад третину крові

Внутрішня кровотеча – найпідступніша і найнебезпечніша із невідкладних станів, яку вдалося подолати вчасною реакцією медичного персоналу.

У ніч на 4 квітня, близько першої години, медики Закарпатської екстренки отримали повідомлення на лінію 103 про 27-річну жінку з села Тисаашвань, яка блювала кров'ю та втрачала свідомість, повідомили на фейсбук-сторінці «103 Закарпаття». 

Бригада швидкої допомоги №300, в якій працювали лікар Іван Грига, фельдшерка Тетяна Тимощук та водій Балажа Шимона, оперативно прибула на місце виклику та виявила жінку у критичному стані.

Після проведення необхідних заходів для стабілізації стану пацієнтки та підключення інфузійних медпрепаратів, її терміново доставили до Ужгородської міської багатопрофільної лікарні. Зараз жінка перебуває у реанімаційному відділенні, де отримує необхідну допомогу.

Лікарі нагадують про ознаки внутрішньої кровотечі та важливість надання першої допомоги у випадках цього життєзагрожуючого стану. Вчасна реакція та професіоналізм медичного персоналу вирішили долю цієї молодої жінки, підкреслюють фахівці.

Не зволікайте у випадках, коли виявляються ознаки внутрішньої кровотечі – негайно викликайте швидку допомогу! Вчасна реакція може врятувати життя.

Ознаками будь-якого типу внутрішньої кровотечі на ранніх стадіях є:

  • швидко наростаюча загальна слабкість;

  • запаморочення, втома, сонливість;

  • потемніння в очах, шум у вухах;

  • на вигляд хворий блідий, може бути холодний піт;

  • дихання поверхневе, прискорене, спрага;

  • збільшення частоти пульсу і зниження артеріального тиску.

У залежності від локалізації внутрішньої кровотечі, можуть приєднуватись її явні ознаки (наприклад, блювота у вигляді «кавової гущі» – при шлунково-кишковій кровотечі, кровохаркання – при легеневій кровотечі, розширення зіниці на стороні крововиливу – при внутрішньочерепному крововиливі тощо).

Однак, слід пам’ятати, що хронічна внутрішня кровотеча легкого ступеня важкості часом може взагалі не супроводжуватися будь-якими симптомами. Несвоєчасне виявлення внутрішньої кровотечі може призводити до небезпечних і навіть трагічних наслідків.

Внутрішні кровотечі більш серйозних ступенів важкості супроводжуються значним падінням артеріального тиску, прискоренням пульсу, збільшенням частоти дихання, маренням, сплутаністю або відсутністю свідомості, на тілі виступає липкий холодний піт. У важких випадках виникає шок і, навіть, кома.

Що потрібно робити, поки не прибула швидка?

Перша допомога при внутрішній кровотечі залежить від того, в яку порожнину тіла виливається кров. У разі кровохаркання є підозра на легеневу кровотечу, в цьому випадку слід надати хворому положення напівсидячи. В інших випадках необхідно його укласти на рівну поверхню. На груди або живіт покласти щось холодне (лід, сніг, пляшку з холодною водою тощо). Послабити одяг і в жодному разі не давати пити чи їсти.

Коментар
06/12/2024 П'ятниця
06.12.2024
05.12.2024