У Львові вперше зробили операцію з пластики м’язів обличчя пацієнтці, яка постраждала від обстрілу росіян

05 Квітня 2024, 16:17
У Львові вперше зробили операцію з пластики м’язів обличчя пацієнтці, яка постраждала від обстрілу росіян 302
У Львові вперше зробили операцію з пластики м’язів обличчя пацієнтці, яка постраждала від обстрілу росіян

Медики повернули красу пацієнтці, зовнішність якої понівечив російський боєприпас.

Надскладне оперативне втручання виконали щелепно-лицеві хірурги Центру UNBROKEN та пластичні хірурги Центру естетичної медицини Першого медоб’днання Львова за підтримки L'Oréal Group Україна в межах спільного проєкту «(Не) До краси», повідомили Район.Медицина у Першому медоб'єднанні Львова. 

Пацієнтка – 63-річна Наталія Аполькова. Жінка – мешканка Рубіжного, що на Луганщині. Після початку великої війни в її будинок прилетів ворожий снаряд. Дрібні уламки посікли усю верхню частину тіла. Зокрема, й обличчя. Внаслідок важкої мінно-вибухової травми у неї виник лицевий параліч. М'язи перестали виконувати свою функцію і вона не могла виражати емоції. Жінка соромилась свого вигляду. За допомогою звернулась до спеціалістів Центру НЕЗЛАМНІ.

Цілий місяць хірурги Центру UNBROKEN та пластичні хірурги Центру естетичної медицини готувались до унікального для України оперативного втручання – міопластики лицевого паралічу. Тобто відновлення можливості виражати емоції. До складу мультидисциплінарної команди увійшло більше десяти спеціалістів – щелепно-лицеві, реконструктивні та пластичні хірурги, неврологи, нейрофізіологи, лікарі функціональної діагностики та фізичної реабілітаційної медицини, дерматологи. Консультували команду й французькі лікарі.

У процесі підготовки важливо було детально обстежити всі пошкоджені м’язи обличчя. Та з’ясувати, який із них можна перемістити в ділянку, що дозволить відновити міміку. Спільними зусиллями лікарі знайшли рішення: виконати транспозицію, тобто переміщення саме скроневого м'яза.

«Ми з онкопластичним хірургом Русланом Салинко відділили скроневий м'яз, спустили до кута рота і підшили його до м'язів, щоб відновити функцію та симетрію лиця. Все вдалося. Ми задоволені результатом. Сама операція така складна тим, що в ділянці обличчя є багато небезпечних анатомічних структур, пошкодження яких може нести навіть ризик смерті. Тому кожен етап операції так ретельно планувався заздалегідь», – розповідає Олег Ковтуняк, щелепно-лицевий хірург Центру НЕЗЛАМНІ.

Операція тривала шість годин та минула успішно. Наступного дня пані Наталя почала займатися із терапевтом мови та мовлення, щоби заново опанувати міміку обличчя. Попереду на неї чекає реабілітація, яка триватиме цілий рік. Та сьогодні жінка не може натішитися результатом – вона знову усміхається. А щоби доповнити новий образ, уже навіть одягає свої масивні сережки, які так любила носити до поранення.

Стати учасницею проєкту може кожна жінка, яка постраждала внаслідок війни. Всі консультації та втручання абсолютно безоплатні. Як стати учасницею проєкту та деталі про нього – за посиланням. 

 

Коментар
19/06/2024 Середа
19.06.2024
18.06.2024