Вознесенська лікарня на Миколаївщині – як приклад відповідального засновництва

04 Квітня 2024, 12:09
Вознесенська лікарня на Миколаївщині – як приклад відповідального засновництва 295
Вознесенська лікарня на Миколаївщині – як приклад відповідального засновництва

Вознесенська багатопрофільна лікарня відчула на собі всі складнощі повномасштабної агресії Росії. Лікарі працювали і під час активних боїв на Миколаївщині, і під час окупації частини регіону.

Про роботу медзакладу Вознесенська розповідають у Нацслужбі здоров'я. 

«Основні професії, які нам потрібні були під час боїв у самому місті та близько – тобто хірурги та анестезіологи, травматологи та весь інший персонал – усі були на місці, і ми надавали допомогу так, як потрібно. Дякую їм за це», – так описує ситуацію з кадрами у Вознесенській багатопрофільній лікарні її керівник Володимир Красьоха.

Завдяки своєчасній оплаті за надані послуги від Національної служби здоров'я України, лікаря не припинила допомагати людям і зберегла цінні кадри.

«Все організували, оплата з Національної служби здоров’я була регулярною, все було нормально. Той рік, 2022, ще був «ковідний пакет», ми були опорним закладом по Covid, випадків стало менше, але фінансування було, тому була можливість 2022 рік пройти якісно», – згадує перший рік повномасштабної російської агресії керівник лікарні.

Завдяки менеджменту та плануванню, лікарні вдалося впоратися зі зменшенням кількості пацієнтів. Через близькість бойових дій багато мешканців Миколаївщини виїхало в інші регіони. 

«Ми втратили статистичні дані, які були в основі фінансування 2023 року, тому що пацієнтів, звичайно, таких як діти, породілля, планові госпіталізації та амбулаторний прийом, стало менше. Але маючи нормальне фінансування у 2022 році, ми зробили фінансову подушку на 23 рік, десь 15 мільйонів», – говорить Володимир Красьоха.

Стабільне та зрозуміле фінансування від НСЗУ дозволяє лікарні не лише зберігати спроможності, а і збільшити спектр послуг для пацієнтів. Наприклад, оновлювати технічну базу та започатковувати нові напрямки медичної допомоги для різних категорій пацієнтів. 

«Зараз дивимось матеріальну базу, можливо, нам треба буде підкупити певне обладнання, щоб законтрактуватися на зубопротезування категорії осіб, що захищають суверенітет та незалежність України», – розповідає про найближчі плани керівник медичного закладу.

Ще одним важливим для лікарні рішенням став перший укладений контракт на надання діалізної допомоги для хворих з нефро-діагнозами. 

«У цьому році ми вперше законтрактувались на діалізний пакет, – говорить головний лікар. – Ми законтрактувались на амбулаторний діаліз. У нас була філія Миколаївської обласної лікарні на території закладу, в кінці минулого року нам область передала обладнання та працівників, ми прийняли їх на роботу і законтрактувались на цей пакет уперше. Зараз уже під цей пакет робиться капітальний ремонт у іншому, кращому місці».

Також у роботу вже запустили оновлений мамограф. Раніше жінки регіону отримували обстеження на застарілому обладнанні. Віднедавна – вже користуються сучасними та якісними діагностичними потужностями. 

«У мене був окремий проєкт. Ми проговорювали як з громадами, так і донорами щодо того, що наші жінки, які виїхали за кордон, вони повертаються, тривалий час вони були позбавлені профоглядів, і їх треба зустрічати сучасним обладнанням, виявляти, можливо, якусь там занедбаність», – пояснює доцільність закупки нових апаратів керівник лікарні.

Найамбітнішим планом на цей рік є процес запуску в роботу сучасного МРТ-апарату та ангіографу. Завдяки закупленому обладнанню, вперше мешканці цієї частини Миколаївщини зможуть отримувати якісну діагностику великої кількості кардіологічних захворювань. 

«Встановивши ангіограф, ми розширимо спектр послуг по інсульту. В кінці лютого закінчили навчання чотири фахівця-кардіохірурга, тому ми плануємо, можливо, в цьому році законтрактуватись. Тому що північ Миколаївської області не покрита цим пакетом. І хворих із гострим інфарктом везуть до Миколаєва», – каже головний лікар Володимир Красьоха.

Всього Вознесенська багатопрофільна лікарня законтрактувалась на цей рік на 22 пакети. Загальний обсяг фінансування складає понад 81 мільйон гривень на рік. Завдяки успішному партнерству, колектив та пацієнти знають, що майбутнє закладу буде успішним.

Коментар
21/05/2024 Понеділок
20.05.2024
19.05.2024