Волонтер із Рівненщини, який втратив ногу у ДТП дорогою на фронт, відновлюється у центрі НЕЗЛАМНІ

03 Квітня 2024, 17:10
Волонтер із Рівненщини, який втратив ногу у ДТП дорогою на фронт, відновлюється у центрі НЕЗЛАМНІ 404
Волонтер із Рівненщини, який втратив ногу у ДТП дорогою на фронт, відновлюється у центрі НЕЗЛАМНІ

Волонтер із Рівненщини, який виготовляє для ЗСУ «бандеромобілі», дорогою на фронт потрапив у ДТП та втратив ногу. Упродовж трьох останніх місяців чоловіка виходжують спеціалісти Національного реабілітаційного Центру НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN).

Під час лікування та відновлення пацієнта – його внесок у перемогу державною нагородою відзначив Президент України, повідомили Район.Медицина у Першому медичному об'єднанні Львова. 

Олександру Вихованцю – 35 років. Він із містечка Радивилів, що на Рівненщині. Працював на місцевому підприємстві та виготовляв запчастини для легкових авто. На початку повномасштабного вторгнення Олександр прагнув вступити у військо, втім йому відмовили – за станом здоров’я. Та чоловік мусив щось робити, тому взявся волонтерити. Спершу на трасі Київ-Чоп готував та роздавав їжу жінкам та дітям, які тікали від війни. А згодом разом з однодумцями почав виготовляти для військових «бандеромобілі».

З-поміж іншого команда Олександра обладнує «бандеромобілі» турелями – установками для кріплення кулемета. Майстри розробили їх власноруч із підручних матеріалів. Станом на зараз – за два роки волонтерства – радивилівські механіки передали захисникам уже 400 броньованих та устаткованих турелями «бандеромобілів».

«Коли привозиш нашим хлопцям автівку на передову, відчуваєш шалене натхнення робити ще більше. Особливо, коли дізнаєшся, що саме ця привезена тобою машина врятувала життя не одному нашому воїну», – говорить Олександр.

Торік у жовтні волонтер знову прямував на фронт. Мав особисто відігнати черговий «бандеромобіль» оборонцям Донеччини. Однак дорогою потрапив у ДТП, внаслідок якої втратив ліву нижню кінцівку. 

«Для мене це не втрата. Втрата – це у хлопців на нулі. А в мене так – легке поранення», – віджартовується Олександр. Тож до Центру НЕЗЛАМНІ волонтер потрапив у позитивному настрої, з бажанням якнайшвидше відновитися, стати на протез та повернутися до волонтерства.

Спершу чоловік перебував у хірургічному відділенні Першого медоб'єднання Львова, де йому почистили рану від інфекції та сформували куксу. Коли рана загоїлася, за роботу змогли взятися протезисти.

Під час реабілітації у закладі з нагоди Дня Соборності Олександра Вихованця нагородив президент Володимир Зеленський, який вручив радивилівському волонтеру медаль «За працю та звитягу».

Три тижні тому Олександра запротезували. Завдяки наполегливій роботі з фізичними терапевтами, пацієнт досить швидко опанував ходьбу на тимчасовому протезі. Зовсім скоро він отримає постійну штучну кінцівку. Тож вже незабаром планує повернутися до своєї команди майстрів-волонтерів та разом продовжувати насичувати фронт «бандеромобілями».

   

Коментар
24/04/2024 Вівторок
23.04.2024
22.04.2024