Вперше на Рахівщині медик «швидкої» провів черезшкірну кардіостимуляцію

03 Квітня 2024, 09:11
Вперше на Рахівщині медик «швидкої» провів черезшкірну кардіостимуляцію 321
Вперше на Рахівщині медик «швидкої» провів черезшкірну кардіостимуляцію

На Рахівщині фельдшер «швидкої» вперше застосував черезшкірну кардіостимуляцію, аби врятувати життя пацієнту.

Про це розповіли у Закарпатському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. 

Зазначається, що виклик на лінію 103 надійшов опівночі від чоловіка з Рахова. Пацієнт 73 років скаржився на біль у грудях. За сім хвилин бригада №1210 вже у пацієнта.

«Передчуття, що сьогодні буде складний виклик, не полишало протягом усього дня. Коли прийшло повідомлення від диспетчера ЦОДу, то одразу ж сказав водію – точно доведеться везти до Хустської центральної районній лікарні (Довідково: там , 24/7/365 діє катетеризаційна лабораторія, де надають невідкладну кардіологічну допомогу пацієнтам з гострим коронарним синдромом, нестабільними стенокардіями, порушеннями серцевого ритму тощо)», – розповідає фельдшер Юрій Реднік.

З перших секунд огляду пацієнта фельдшер зрозумів ­– стан життєзагрожуючий.

«Бачу, що чоловік дуже блідий та спітнілий, на чолі садна, коліна розбиті. Розповідає, що у хаті тричі втрачав свідомість і падав на підлогу. Наочно – синдром Морганьї-Адамса-Стокса (МАС), для якого характерна раптова втрата свідомості. Знімаємо кардіограму – гострий коронарний синдром з елевацією ST, що ускладнився AV блокадою третього ступеня. Провожу необхідні маніпуляції та приймаю рішення – негайно підключати черезшкірний кардіостимулятор. Венозний доступ, знеболення, електроди… Все, як прописано у протоколах. Мій водій, Юрій Матічук, блискавично та чітко виконує допоміжні маніпуляції. Одночасно передаємо кардіограму по телеметрії нашому черговому кардіологу та у лікарню. Лікарі підтвердили правильність попереднього діагнозу і тактики моїх дій», – розповідає фельдшер.

Дорогою до Хуста стан пацієнта стабілізується, тільки скаржиться на незначний дискомфорт під час кардіостимуляції – розряди струму спричиняють інтенсивне скорочення м’язів руки та грудної клітки, але є життєво необхідними для підтримки нормального ритму серця.

«Після госпіталізації пацієнта у медзаклад та консультацій фахівців-кардіологів Ужгорода та Хуста прийнято рішення зробити коронографію і тільки потім визначатись з подальшою тактикою лікування», – зазначає Юрій Реднік.

Розповідаючи про цей випадок, фельдшер зауважив, що в своїй медичній практиці він вперше застосував черезшкріну кардіостимуляцію. Загалом, в Рахівському районі ця процедура фахівцями «швидкої» проводилась теж вперше.

«Теоретична частина та алгоритм проведення цієї процедури мені знайомий ще з часів студентства. Але на практиці, враження зовсім інші. Надзвичайно допомогли навички, які ми опановували під час навчань в нашому тренінговому центрі. Сучасні манекени та обладнання, відпрацювання до автоматизму всіх складових Протоколу, допомогли в критичній ситуації діяти швидко і безпомилково. Мій водій, Юрій Матічук, знав чітко, що робити і як забезпечити все необхідне для спільної роботи. Дякую нашим тренерам за можливість постійно вдосконалювати наші навички та відшліфовувати командну роботу бригад. Результат – врятоване життя!», – каже фельдшер.

Коментар
24/04/2024 Вівторок
23.04.2024
22.04.2024