Нацслужба здоров'я розірве перший договір з медзакладом за результатами моніторингу

02 Квітня 2024, 18:48
Нацслужба здоров'я розірве перший договір з медзакладом за результатами моніторингу 314
Нацслужба здоров'я розірве перший договір з медзакладом за результатами моніторингу

НСЗУ розірве договір на надання неонатальної допомоги з Київським обласним перинатальним центром через невідповідність вимогам контрактування.

За допомогою моніторингу виявили, що центр не мав необхідного обладнання, щоб рятувати дітей, повідомляють на фейсбук-сторінці громадської організації «Пацієнти України». 

«Є надавачі, які свідомо вводили в оману НСЗУ щодо відповідності вимогам. Ми зустрілися із засновниками цих медзакладів, окрім перерахунку за надані послуги, ми передали результат моніторингу Національній поліції України», — прокоментувала очільниця служби Наталія Гусак.

У 2023 році Національна служба здоров'я України здійснила дев'ять моніторингових візитів до закладів, що надають неонатальну допомогу. За результатами яких здійснили перерахунок наданих послуг на загальну суму 99 мільйона гривень.

На жаль, такі випадки не поодинокі — в багатьох закладах обладнання існує лише на паперах. Натомість пацієнти не мають доступу до належної медичної допомоги або змушені платити за ті послуги, які гарантовані державою безоплатно.

«Сподіваємось, що моніторинг і надалі приноситиме результати, а цей кейс стане показовим для інших недоброчесних керівників медзакладів. Та нагадуємо — якщо ваші права на безоплатну медичну допомогу порушують — телефонуйте на гарячу лінію НСЗУ за номером 16-77.», – зазначають у громадській організації. 

Коментар
21/07/2024 Неділя
21.07.2024
20.07.2024
13:43
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром