Вакцинація проти COVID-19 суттєво знижує ризик серцевої недостатності та тромбозів, пов’язаних з коронавірусною хворобою

02 Квітня 2024, 12:42
Вакцинація проти COVID-19 суттєво знижує ризик серцевої недостатності та тромбозів, пов’язаних з коронавірусною хворобою 201
Вакцинація проти COVID-19 суттєво знижує ризик серцевої недостатності та тромбозів, пов’язаних з коронавірусною хворобою

Вакцинація проти коронавірусної хвороби захищає від ускладнень захворювання з боку серцево-судинної системи протягом року.

Про це свідчать результати масштабного когортного дослідження, в якому було проаналізовано дані 10,17 мільйона вакцинованих осіб та 10,39 мільйона ревакцинованих осіб з Великої Британії, Іспанії та Естонії. Дослідники встановили, що вакцинація суттєво знижує ризики серйозних ускладнень коронавірусної хвороби з боку серцево-судинної системи, пише Національний портал з імунізації.

Відомо, що коронавірусна хвороба значно підвищує ризик серцевої недостатності та інших серйозних проблем із серцево-судинною системою.

«В ході масштабного дослідження ми виявили, що для вакцинованих осіб ризики таких ускладнень коронавірусної хвороби значно знижуються», – коментує Деніел Пріето-Альхамбра, професор фармако- та інструментальної епідеміології в Оксфордському університеті, провідний автор дослідження. 

Згідно з результатами дослідження, найвищий рівень вакцинного захисту від ускладнень коронавірусної хвороби з боку серцево-судинної системи спостерігається в перший місяць після інфікування коронавірусом. 

В цей часовий проміжок ризик серцевої недостатності знижується на 55%, а ризик виникнення тромбозу вен та артерій – на 78% та 47% відповідно у порівнянні з ризиком для невакцинованих осіб.

Хоча захисний ефект вакцини з часом знижується, для вакцинованих осіб ризик виникнення цих ускладнень залишається нижчим і протягом року після інфікування згідно з результатами дослідження.

В період від 3 до 6 місяців після інфікування ризик серцевої недостатності у вакцинованих нижчий на 39% у порівнянні з невакцинованими, а ризик тромбозу вен та артерій знижений, відповідно, на 47% та 28%. В період від 6 до 12 місяців після інфікування ризики цих ускладнень, відповідно, нижчі для вакцинованих осіб на 48%, 50% та 38%

У випадку так званої «проривної інфекції», коли попри зроблене щеплення пацієнт все ж захворіє, вакцинація полегшує перебіг захворювання. В цьому випадку ми, можливо, бачимо довготривалі наслідки захисного ефекту вакцини, зазначають автори дослідження.

«В цілому можна стверджувати, що якщо ви вакциновані, для вас ризик постковідних ускладнень з боку серцево-судинної системи та венозних тромбоемболічних ускладнень знижується, і знижується достатньо суттєво. Зокрема, для людей, що знаходяться в групі високого ризику таких ускладнень або ж бояться ускладнень з боку серцево-судинної системи або тромбозу, це дуже обнадійлива новина», – каже професор Пріето-Альхамбра.

Довідка

Наразі згідно рекомендацій МОЗ завершений первинний курс щеплень проти COVID-19 складається з трьох доз: двох доз первинного курсу (або однієї дози вакцини Johnson) та бустерної дози. Всі наступні дози вважаються додатковими бустерними дозами. Додаткова бустерна доза вводиться з мінімальним інтервалом 6 місяців від попередньої бустерної дози. Вона рекомендована групам медичного ризику. Всі інші можуть отримати її за бажанням та за наявності достатньої кількості доз вакцини для груп ризику.

 

28 березня Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доставив в Україну 254 тисячі доз омікрон-специфічних вакцин проти COVID-19 виробництва Pfizer для дітей від п’яти років і дорослих. 

Коментар
24/04/2024 Вівторок
23.04.2024
22.04.2024