Волинська лікарка розповіла, як африканський пил, що потрапив до України, може вплинути на здоров'я людей

01 Квітня 2024, 20:04
Волинська лікарка розповіла, як африканський пил, що потрапив до України, може вплинути на здоров'я людей 604
Волинська лікарка розповіла, як африканський пил, що потрапив до України, може вплинути на здоров'я людей

Хвиля тепла із західного Середземномор'я, що принесла до нас аномально високі температури повітря, захопила ще й пил із Сахари, повідомив Український гідрометеорологічний центр. Вітер підняв африканський пил і високими потоками доніс до території України, пояснили у Волинському гідрометцентрі. 

Зі слів керівниці хімічної лабораторії Наталії Нікітіної, такі явища бувають двічі на рік і насправді не несуть суттєвої загрози довколишньому середовищу та здоров’ю людини, пише журналіст Андрій Гнатюк. 

В Українському гідрометцентрі рекомендують також зачинити вікна, бо пил може бути шкідливим для людей з респіраторними захворюваннями, осіб похилого віку та дітей.

Як пил може подіяти на людину та як запобігти можливому шкідливому впливові, розповіла алергологиня Волинської обласної клінічної лікарні Оксана Критюк.

«Пил може негативно вплинути на самопочуття людей з хронічними захворюваннями дихальних шляхів та серцево-судинної системи. Коли людина його вдихає, мікрочастинки осідають у дихальних шляхах, що може викликати подразнення. Починається кашель, ускладнюється дихання, виникає ядуха», – зауважила лікарка.

Також, за словами Оксани Критюк, у групі ризику алергіки, оскільки в пилу можуть бути алергени, спори грибів, віруси тощо. 

Щоби вберегтися від негативного впливу, лікарка порадила зменшити перебування на вулиці, щільно закривати вікна та використовувати в приміщенні витяжну вентиляцію. 

«Також можна зробити вологе прибирання. Якщо особливо вразливій людині край необхідно перебувати на вулиці, то їй слід використовувати, наприклад, окуляри, що зменшують контакт з пилом, та респіратор. Якщо ж вагомий контакт з пилом уже був, варто промити водою ніс та рот. При важчих проявах потрібно звернутися до лікаря», – зазначає Оксана Критюк. 

Коментар
24/04/2024 Вівторок
23.04.2024
22.04.2024