Анестезіологи-реаніматологи одного із госпіталів ЗСУ впроваджують нові методики знеболення

01 Квітня 2024, 12:54
Анестезіологи-реаніматологи одного із госпіталів ЗСУ впроваджують нові методики знеболення 235
Анестезіологи-реаніматологи одного із госпіталів ЗСУ впроваджують нові методики знеболення

Вже кілька місяців анестезіологи-реаніматологи одного із госпіталів ЗС України впроваджують нові методики знеболення.

Їх мета – покращити стан та якість життя поранених, насамперед захисників із ампутаціями, які відчувають фантомні болі, розповідають у Командуванні медичних сил ЗСУ. 

«Проблема надсильного гострого та хронічного болю у поранених стрімко набирає обертів. У пошуках шляхів її розв’язання ми звернулись до власного досвіду, до наукової літератури. У результаті вирішили додати до основного комплексного лікування регіонарну анестезію», – говорить полковник м/с Андрій Корсун, начальник клініки анестезіології, реанімації, інтенсивної терапії та детоксикації.

Механізм її дії полягає в блокуванні нерва, який залучений до інервації певної ділянки, місцевим анестетиком. Суть цієї маніпуляції уявити може кожен: приблизно так само відчуває себе пацієнт в кабінеті стоматолога, коли йому колють знеболювальне у внутрішню сторону щоки, і та затерпає. Приблизно таким самим чином можна діяти і на кінцівки, живіт, інші частини тіла.

Наразі, маючи позитивні результати роботи, Андрій Корсун з колегами діляться своїми навичками із фахівцями цивільних лікарень. Їхні напрацювання стають в пригоді не лише для полегшення страждань поранених військових, а й цивільних пацієнтів.

Так, військові анестезіологи провели реґіонарну анестезію пацієнтці, яка перебувала в одному з лікувальних закладів ЗС України.

У результаті онкологічного захворювання їй видалили молочну залозу. Після цього у жінки сильно розпухла рука, виникли проблеми з кістками, з’явились фантомні болі. Пацієнтка була в такому відчаї, що просила лікарів відрізати їй руку. Після проведення анестезії її стан значно покращився.

«Сьогодні наші анестезіологи навчаються у військових фахівців. В умовах війни такий тандем є дуже цінним, він дає можливість організовувати багато видів допомоги як військовослужбовцям, так і цивільному населенню. І тому ми дуже вдячні медикам госпіталю, які зініціювали з нами співпрацю щодо лікування болю, зокрема фантомного. Пошуки шляхів полегшення страждань через біль важливий не тільки для військових, які отримують зараз травми та поранення, а й для цивільного населення. Адже, на жаль, ніхто не застрахований від того, щоб потрапити під обстріл чи в ДТП. Ці знання цінні, а така співпраця дасть результати і в післявоєнний час», – прокоментувала Олена Верлан, генеральна директорка міської лікарні.

Цього разу допомога була потрібна захиснику Максиму, який отримав порання на Донеччині 10 грудня минулого року. У чоловіка – розтрощені кістки в попереку, пробитий кишечник, він переніс чотири оперативних втручання.

«Коли після операцій я лежав, то сильно не боліло, – розповідає Максим. – А ось коли вже почав вставати з ліжка, з’явився біль, що постійно посилюється, особливо під час ходіння. Кожні 3-4 години п’ю знеболювальні. Не можу заснути, якщо ж вдалось, то постійно прокидаюсь, важко зігнутись, на спині лежати боляче, настрій постійно поганий».

Після проведення реґіонарної анестезії Максим почувається краще, хоча ще й потребує кількох сеансів. Наразі маніпуляції йому проводять лікарі цивільного закладу.

«Сьогодні ми вже маємо гарні результати, які постійно нарощуємо. Долучили невролога, у майбутньому плануємо працювати мультидисциплінарною командою, у якій будуть психолог та реабілітолог. Тобто робимо все, аби наші захисники мали можливість виспатись, повернутись до нормального життя, відчути себе функціональними», – підсумовує Андрій Корсун. 

Коментар
24/04/2024 Вівторок
23.04.2024
22.04.2024