В Україні планується кампанія з наздоганяючої вакцинації проти дифтерії та правця, – Кузін
Протягом 2024 року в Україні проводитиметься кампанія з «наздоганяючої» вакцинації дітей та дорослих проти дифтерії та правця.
Про це в онлайн-інтерв’ю з медичною експерткою ЮНІСЕФ Катериною Булавіновою розповів Ігор Кузін – заступник Міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України, пише Національний портал з імунізації.
«Якщо подивитися по всім вакцинам, які зараз в нас є (згідно з Національним календарем вакцинації – ред), то найнижчі показники вакцинації маємо саме вакциною АДП-М, тобто вакциною від дифтерії та правця. Ми відстаємо від країн Євроспільноти щонайменше на 36-38% по дітях та дорослих. По дітях у нас показники охоплення щепленнями ледве дотягують до 60%, і це дуже низькі показники. Ми знаємо, як важко перебігає дифтерія, і тому серед основних планів є ініціатива на 2024 рік провести досить інтенсивну кампанію catch-up саме вакциною АДП-М щоб охопити як дітей, так і дорослих. В різні часові проміжки будуть охоплюватись різні вікові категорії, і це буде завданням на цей рік», – сказав Ігор Кузін.
Довідка
Перша ревакцинація щеплених згідно з Календарем дітей вакциною АДП-М проводиться в 16 років. Першу планову ревакцинацію дорослих, які раніше були щеплені проти дифтерії та правця, проводять вакциною АДП-М у віці 26 років з подальшою плановою ревакцинацією АДП-М з мінімальним інтервалом 10 років від попереднього щеплення АДП-М.
Важливо: ревакцинацію дорослих проти дифтерії та правця необхідно проводити кожні 10 років незалежно від віку. На жаль, існує міф, що людям похилого віку не потрібна ревакцинація проти дифтерії та правця, і це упередження можете призводити до трагічних наслідків.
Так, у 2023 році було зареєстровано смерть 73-річної жінки від дифтерії на Київщині. Хвора була госпіталізовано до лікарні, проте її життя не вдалось врятувати через довготривале самолікування й ускладнення, що виникли внаслідок хвороби. Також з’ясовано, що померла не була вакцинована проти дифтерії. Цього ж року було зафіксовано 6 випадків правця в 5 областях України.
Згідно з даними Центру громадського здоров’я, за 11 місяців 2023 року, відповідно до Календаря профілактичних щеплень ревакцинацію від дифтерії та правця отримало лише 47,8% від запланованої кількості дорослих осіб, що є недостатнім.