Ціль російських окупантів – бойові медики: у ЗСУ розповіли деталі

31 Березня 2024, 11:23
Військові медики 1380
Військові медики

Російські окупаційні війська не дотримуються правил ведення війни, завдаючи ударів по медиках на фронті.

Про це заявив в ефірі телемарафону офіцер, речник командування медичних сил ЗСУ Станіслав Ясинський, пише «УНІАН».

 «Зараз на бойових медиків відкрито полювання. Нам стало відомо, що за життя наших медиків бійці супротивника отримують грошову винагороду», – сказав Ясинський.

Речник також додав, що всі передові стабілізаційні та хірургічні пункти є пріоритетними мішенями для ворога.

«Ми змушені постійно змінювати їх дислокацію. Коли ми були минулого тижня в одному стабілізаційному пункті на передовій, за тиждень до цього туди прилетів снаряд та КАБ. Всі лишилися живі лише тому, що цей пункт знаходиться глибоко під землею», – розповів Ясинський. 

Він додав, що через подібні складнощі, «золота година» за стандартами НАТО в реаліях цієї війни перетворюється на «золоту добу». 

За стандартами НАТО, між пораненням та наданням першої домедичної допомоги повинно пройти близько 10 хвилин. Доставлення пораненого до стабілізаційного пункту – одна година. Доставлення до госпіталю – дві години. Але жодна країна НАТО не зустрічалася з війною такого масштабу. У таких умовах евакуація значно розтягується. 

Саме тому, Сили оборони України разом з медичними силами розробили унікальний алгоритм евакуації з поля бою. 

«Коли поранили бійця на передовій, про це відразу по рації повідомляють лікаря-санітара. І він відразу або надає першу допомогу, або стежить за тим, щоб бійці, побратими надали цю медичну допомогу. Адже передова – це червона зона. Там не можна просто встати і вийти звідти. В разі поранення, залежно від тяжкості, боєць або сам виходить, або його відтягають. І ці п'ять кілометрів – це найважчий шлях, до взводно-опорного пункту. Цей шлях може тривати і добу», – розповів він про ситуацію.

Читайте також: 767 день повномасштабної війни в Україні: ситуація на фронті станом на ранок

Коментар
25/07/2024 Четвер
25.07.2024
24.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром