Українці з порушеннями слуху можуть отримати безкоштовні онлайн-консультації від провідних лікарів країни
З початку повномасштабного вторгнення в рамках проєкту «ЛікарТУТ» Благодійного фонду «Пацієнти України» проводяться безкоштовні прямі етери з провідними лікарями країни. Під час яких глядачі можуть ставити свої запитання спеціалістам та наживо отримувати на них відповіді.
1 березня «ЛікарТУТ», у партнерстві з соціальною ініціативою медіасервісу MEGOGO «Дивись як чутно», провели перший такий етер з перекладом жестовою мовою. Таким чином можливість отримати інформацію про доказову медицину та поставити питання провідним лікарям з’явилась і у людей з порушенням слуху.
Етер провели з гінекологинею Наргіз Юсіфлі. Обговорили підготовку до вагітності, репродуктивне здоров’я та міфи навколо цього. Етер можна подивитися за посиланням.
«ЛікарТУТ» та «Дивись як чутно» і надалі планують проводити такі консультації з перекладом жестовою мовою з іншими спеціалістами. 10 квітня о 18:00 буде етер з фізичним терапевтом про біль у спині, та як його позбутись. А 18 квітня о 18:00 поговорять з алергологом про сезонні алергії. Етери транслюватимуться наживо на ютуб-каналі «ЛікарТУТ»
Проєкт «ЛікарТУТ» був створений на початку повномасштабного вторгнення для мільйонів українців, які втратили доступ до медичних консультацій та лікарської допомоги. Проєкт популяризує серед населення України доказові методи лікування, розповсюджує інформацію про права людей на безоплатну медицину та проводить прямі етери з провідними лікарями країни, спеціалістами різного спрямування.
Прямі етери проходять на ютуб-каналі «ЛікарТУТ».
Зараз там можна подивитись уже 30 прямих етерів з різними спеціалістами: неврологом, гінекологом, інфекціоністом, психотерапевтом, сімейним лікарем, гастроентерологом та іншими.
Проєкт «ЛікарТУТ» реалізовується БФ «Пацієнти України» за підтримки Проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я».
Соціальна ініціатива MEGOGO «Дивись як чутно» заснована у 2014 році. Вона створює можливості перегляду для глядачів із порушеннями слуху, роблячи переклад жестовою мовою, а також — з проблемами зору, створюючи аудіоопис. На платформі створено окремий розділ із контентом жестовою мовою.
Станом на березень 2024 року для користувачів відкрито понад 900 годин контенту з перекладом жестовою мовою. Одніми з останніх були випущені документальний серіал «Football must go on» про ФК «Шахтар», а також проєкт зі шкільної літератури для 5-11 класів «Укрліт», адаптація якого незабаром стане доступною на сервісі.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром