Чи є криза кадрів у медицині: Ляшко повідомив, скільки медиків виїхали за кордон

04 Березня 2024, 15:19
Чи є криза кадрів у медицині: Ляшко повідомив, скільки медиків виїхали за кордон 501
Чи є криза кадрів у медицині: Ляшко повідомив, скільки медиків виїхали за кордон

Лише три відсотки медпрацівників, які працювали в Програмі медгарантій, виїхали за кордон.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону «Єдині новини» сказав міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко, передає «Укрінформ».

«Зараз, якщо дивитися на офіційну статистику, лише 3% медпрацівників, які працювали в Програмі медичних гарантій, залишили межі країни. Але ми розуміємо, що велика кількість людей, яким вони надавали меддопомогу, також залишили країну. Тому кризи кадрів у сфері охорони здоровʼя немає. Але є питання в тому, що велику кількість медпрацівників мобілізовано, перелаштовано на військові рейки, і нам треба весь час перелаштовуватися до викликів, які принесли російські терористи», – сказав Ляшко.

Водночас, як додав міністр, за прогнозами ВООЗ, у світі до 2030 року виникне кадрова криза у сфері охорони здоровʼя, яка торкнеться й України. Тому нині уряд змінює підходи до підготовки медичних працівників, зокрема підходи у державному замовленні, зміни у навчанні у медвишах, зміни у фінансуванні інтернатури, запуск резидентури.

Нагадаємо, що Міністерство освіти та науки запропонувало ввести грантову систему навчання у закладах вищої освіти. Розмір гранту коливатиметься від 15 тисяч гривень до 50 тисяч гривень і залежатиме від результатів ЗНО/НМТ. На окремі професії, зокрема вчителів, медичних працівників, залишатиметься державне замовлення.

Читайте також: Ляшко анонсував запуск мобільних аптечних пунктів на Миколаївщині, Сумщині та Чернігівщині

Коментар
24/04/2024 Вівторок
23.04.2024
22.04.2024