У Львові відкрився центр легеневої гіпертензії

29 Лютого 2024, 16:57
У Львові відкрився центр легеневої гіпертензії 358
У Львові відкрився центр легеневої гіпертензії

У Львові запрацював перший у західних регіонах України Центр легеневої гіпертензії.

Відбулося відкриття центру у середу, 28 лютого. Він працюватиме на базі кардіохірургічного відділення дитячої лікарні Святого Миколая, повідомили у Першому медичному об'єднанні Львова.

Центр відкрили напередодні Міжнародного дня рідкісних захворювань, адже до таких і належить легенева гіпертензія. Це патологічне підвищення тиску в легеневій артерії, що зумовлене звуженням легеневих судин та в подальшому призводить до збільшення навантаження на праві відділи серця, а іноді – й до порушення функцій органу.
Зустрічається хвороба в шістьох дітей на один мільйон. Таким пацієнтам потрібен контроль спеціалістів, належне лікування та доступ до сучасних медичних препаратів. Без усього цього захворювання може швидко прогресувати і призвести до інвалідизації чи навіть загибелі дитини.
«У новоствореному Центрі на базі нашої кардіохірургії діти зможуть отримувати як амбулаторну, так і стаціонарну допомогу. Сьогодні, на щастя, є великий вибір ліків в Україні. А в нас є добра матеріально-технічна база для лікування, висококласні апарати ЕХО-кардіографії, є можливість проводити катетеризацію відділів серця, щоб встановити тип легеневої гіпертензії. Усе це тепер можна робити в одному місці», – зазначила на відкритті Ольга Пастернак, керівниця Центру легеневої гіпертензії дитячої лікарні Святого Миколая Першого медоб’єднання Львова.

Втілити ідею відкриття центру вдалося за підтримки Благодійного Фонду «Сестри Даліли» та ГО «Асоціація рідкісного захворювання України – легенева гіпертензія». Ці організації взялися допомогти із медичними препаратами та спеціальними апаратами для лікування пацієнтів.
Переважна більшість хворих на легеневу гіпертензію лікуються у кардіохірургів. Тому на базі кардіохірургічного відділення і працюватиме новостворений центр. Однак для цього захворювання характерна ще й поява супутніх патологій. Боротися з ними буде мультидисциплінарна команда Центру легеневої гіпертензії: кардіологи, пульмонологи, педіатри, хірурги, отоларингологи та інші фахівці лікарні Святого Миколая.

На Львівщині ж усього зараз є 11 маленьких пацієнтів із таким діагнозом. Попри те, що захворювання невиліковне, за умови отримання належної допомоги із ним можна навчитися жити, кажуть лікарі.

Коментар
24/04/2024 Вівторок
23.04.2024
22.04.2024