Рак простати: сімейна лікарка з Луцька порадила, коли чоловікам варто звертатися до медиків

26 Лютого 2024, 11:56
Рак простати: сімейна лікарка з Луцька порадила, коли чоловікам варто звертатися до медиків 441
Рак простати: сімейна лікарка з Луцька порадила, коли чоловікам варто звертатися до медиків

Рак простати є одним із найбільш поширених онкологічних захворювань серед чоловіків.

Тож чоловікам, котрі мають симптоми захворювання та належать до груп ризику, варто проходити щорічний огляд або звернутися до сімейного лікаря, радять у Медичному об'єднанні Луцької міської територіальної громади. 

«Загалом, якщо взяти статистику по нашій амбулаторії (АЗПСМ №9), то на рак передміхурової залози хворіють чоловіки, яким 50-60 років і більше. Скарги у всіх приблизно однакові: проблеми з сечовипусканням або воно почастішало, особливо вночі, відчуття неповного випорожнення», – розповідає лікарка сімейної практики – сімейна лікарка відділення загальної практики – сімейної медицини №2 Анастасія Осипчук.

Головне, за словами Анастасії Осипчук, «не тягнути» з візитом до лікаря.
«У нас є один пацієнт, який звернувся відразу після виникнення симптомів. Після обстежень поставили діагноз – рак простати. Чоловік живе з цією хворобою вже 10 років. Інший, 68-річний чоловік, звернувся вже на 4 клінічній групі з метастазами в кістяк. Зараз на морфіні», – ділиться сімейна лікарка.

У Медоб'єднанні Луцька наголошують, що при перших ознаках слід відразу звернутися до сімейного лікаря. Адже при виявленні раку простати на ранніх стадіях та при лікуванні сучасними методами можна суттєво продовжити життя.

Читайте також: Скринінг на рак простати: кому обов'язково обстежитись

Сімейний лікар, оцінивши симптоми, може відправити пацієнта на аналіз крові на ПСА (простат-специфічний антиген). Цей аналіз є одним зі скринінгових досліджень для виявлення раку простати. За направленням він безоплатний для пацієнта. Також, сімейний лікар може виписати пацієнту направлення до вузького спеціаліста – уролога.

Чоловікам 40-45 років із високим ризиком захворюваності та 55 і старші потрібен щорічний огляд в уролога та контроль ПСА. Крім скринінгових досліджень Анастасія Осипчук радить вести здоровий спосіб життя, стежити за своїм харчуванням, займатись спортом і вчасно лікувати стрес, високий кровʼяний тиск, підвищений холестерин та депресію.

Читайте також: Рак простати: основні симптоми та як діагностувати

Головний санлікар Рівненщини розповів, що впливає на виникнення онкології

Читайте також: Розпочали з пацієнтів Рівненського онкоцентру: в Україні стартувала кампанія з вакцинації проти грипу груп ризику

Коментар
24/04/2024 Вівторок
23.04.2024
22.04.2024