«Ми навчилися жити та працювати в найскладніших умовах», – Ляшко про два роки великої війни

26 Лютого 2024, 09:07
Міністр хорони здоров'я Віктор Ляшко 975
Міністр хорони здоров'я Віктор Ляшко

Минулоріч понад 260 тисяч людей отримали реабілітаційну допомогу у медичних закладах.

Про це розповів міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко під час саміту «Україна. Рік 2024».

«Весь світ захоплюється стійкістю українців. Плекаючи стійкість людей, ми плекаємо стійкість країни. Роки війни загартували та згуртували нас усіх. Ми навчилися жити та працювати в найскладніших умовах. На благо країни. Заради нашої великої перемоги. Війна так чи інакше торкнулася кожного. Яка відповідь держави на ці виклики? Створити всі умови для повноцінного відновлення людей. Відновлення людини — це відновлення країни», – зазначив Віктор Ляшко. 

Що стосується медичної системи, то, за його словами, важливими є два аспекти: відновлення фізичне та відновлення ментальне.

Читайте такожУ 30 лікарнях пацієнтам доступна телемедична система персоналізованої реабілітації

Як наголосив міністр охорони здоров'я, минулоріч понад 260 тисяч людей отримали реабілітаційну допомогу у медичних закладах, запит на яку – великий. Крок за кроком у МОЗ рухаються до сучасної, якісної, доказової реабілітації, доступної кожному незалежно від місця проживання. 

Концепція, яку реалізують у МОЗ, передбачає, що в кожній кластерній та надкластерній лікарні буде сучасне безбарʼєрне відділення реабілітації. Тобто більше 250 по всій країні Також працюватимуть шість спеціалізованих реабілітаційних медзакладів національного рівня. Ще пʼять реабілітаційних центрів запустить Міністерство оборони.

Також Віктор Ляшко розповів, що більш ніж 320 тисяч пацієнтів звернулися по психологічну допомогу у 2023 році. Цифри говорять, що за рік запит зріс майже вдвічі. 

«Найперше завдання, яке перед нами стояло минулого року — підвищити доступність психологічної підтримки. Завдяки масштабному навчанню в межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?» за ініціативи першої леді Олени Зеленської тепер психологічну підтримку надає вже кожен третій сімейний лікар в Україні. Наступний крок — розбудова мережі центрів з ментального здоровʼя на базі кластерних лікарень», – розповів Ляшко.

За його словами, планується, що до кінця року їх буде як мінімум 30.

Ще один актив, який планують залучити — санаторії. Ляшко зазначив, що країна отримала у спадок систему рекреаційних закладів, які розташовані у найкращих місцях країни. На її створення свого часу витрачалися колосальні ресурси. 

«Мали би працювати і сьогодні, але ми всі бачили в якому стані вони переважно знаходяться. Тому наразі працюємо над тим, щоб 12 з них перетворити на повноцінні центри психологічної реабілітації. Впевнений, що лише комплексний підхід до відновлення людини дає шанс на повернення її до нормального життя. Це наша відповідальність перед усіма, хто постраждав в цій війні», – наголосив Ляшко. 

Читайте наші найсвіжіші новини сайту Район.Медицина у телеграм-каналі.

 

Коментар
24/04/2024 Вівторок
23.04.2024
22.04.2024