Сімейна лікарка Валентина Настояща з Вознесенська розповіла, як працює ментальна допомога для пацієнта

25 Лютого 2024, 15:51
Сімейна лікарка Валентина Настояща 463
Сімейна лікарка Валентина Настояща

Mental Health Gap Action Programme (mhGAP) – глобальна програма ВООЗ, яка вчить лікарів «первинки» діагностувати ментальні розлади та надавати першу психологічну допомогу. А щоб ця підтримка стала максимально доступною для кожного українця, в Програму медгарантій додали відповідний пакет послуг.

Сімейна лікарка Валентина Настояща має 41 рік робочого стажу і нині завідує підрозділом Вознесенським міським центром первинної медико-санітарної допомоги у Миколаївській області. Моторна фахівчиня встигає не тільки керувати амбулаторією та дбати про 1800 своїх пацієнтів, а й не забуває про саморозвиток, пише Нацслужба здоров'я. 

«Я постійно проходжу різного роду навчання, щоб розуміти, як у конкретних ситуаціях краще діяти та як ефективніше допомагати людям. Нещодавно до мене звернулася мати військового: з її сином на службі вже близько місяця не було зв’язку. Через це жінка відчувала постійну тривожність, роздратованість, іноді бували запаморочення. Тоді я рекомендувала пацієнтці чітко сформувати свій режим дня, обов’язково виконувати побутові рутинні дії, які були до стресової ситуації, більше займатися улюбленою справою, працювати на присадибній ділянці», – розповідає сімейна лікарка.

Також пані Валентина призначила пацієнтці антидепресанти, порадила організації, до яких можна звернутися у пошуках інформації про родичів, а ще допомогла жінці визначитися, кого із близької групи оточення краще залучити в якості підтримки. Такий індивідуальний шлях по зміцненню ментального стану вдалося вибудувати завдяки курсу mhGAP, який пройшла лікарка.

Mental Health Gap Action Programme (mhGAP) – глобальна програма ВООЗ, яка вчить лікарів «первинки» діагностувати ментальні розлади та надавати першу психологічну допомогу дорослим і дітям. А щоб ця підтримка стала максимально доступною для кожного українці, в Програму медгарантій було додано відповідний пакет послуг.

«Навчання mhGAP дало розуміння як діяти в кожному конкретному випадку. Ми не тільки розглянули чіткий алгоритм дій у визначені діагнозу та веденні пацієнта, ми також розібрали методи на наглядних прикладах із клінічними симптомами. Тепер я маю в своєму робочому арсеналі ще один дієвий кейс. І це дуже важливо, адже відповідальність «першого контакту» лягає саме на лікарів сімейної медицини», – говорить Валентина Настояща.

Читайте також: Миколаївська обласна лікарня отримала УЗД-апарат від Міжнародної організації

Коментар
24/04/2024 Вівторок
23.04.2024
22.04.2024