Херсонцям нагадали, як і коли варто вакцинуватися від кору в умовах спалаху захворювання

24 Лютого 2024, 10:16
Кір 948
Кір

В Україні протягом минулого року збільшилась кількість хворих на кір. Особливо схильні до цієї хвороби діти.

Про те, кому і як варто вакцинуватися від кору в умовах спалахів цієї інфекційної хвороби – нагадують у Херсонському обласному центрі контролю та профілактики хвороб. 

Чи можна вакцинуватися під час спалаху кору

Під час спалаху надзвичайно важливо захистити дитину від кору. Якщо дитині виповнюється 12 місяців або 6 років, якщо дитина пропустила планове щеплення від кору раніше — вакцинуватися вкрай потрібно, радять фахівці. Щеплення — єдиний надійний спосіб здобути захист від інфекцій. Так само якщо дорослий не має щеплення, його потрібно зробити.

Який порядок дій у разі, якщо невакцинована людина контактувала з хворим на кір

Після контакту з хворим на кір така людина має отримати вакцину від цієї хвороби протягом перших 72 годин. У деяких випадках є показання для екстреної профілактики шляхом введення імуноглобуліну.

«Навіть якщо минуло понад 72 години з моменту контакту, все одно варто провести вакцинацію КПК якомога раніше. Якщо людина вже має одне щеплення й контактувала з хворим на кір, то незалежно від її віку потрібно ввести другу дозу вакцини, але не раніше, ніж через один місяць після попередньої дози КПК», – розповідають у Херсонському ЦКПХ.

Чи можна вакцинувати дітей, які мають хронічні захворювання

Діти, що мають бронхіальну астму, цукровий діабет, муковісцидоз, онкологію чи інші хронічні захворювання, потребують щеплення в першу чергу, адже ризик зараження кором і розвитку серйозних ускладнень після хвороби у них значно вищий.

Чому не варто покладатися на «природний імунітет»

Якщо невакцинована дитина заразиться і перехворіє на кір, у неї, певна річ, сформується природний імунітет проти цього захворювання. Однак кір має тяжкий перебіг (хворий часто потребує госпіталізації). Хворі на кір довго залишаються заразними, їх потрібно ізолювати на тривалий час. Інфекція може викликати ускладнення (отит, пневмонію, енцефаліт), призвести до інвалідності чи смерті.

Як зробити щеплення, якщо ваш лікар/педіатр недоступний або ви в іншій області

Необхідні щеплення можна зробити в будь-якому медичному закладі, де є вакцини. Для цього не обов’язково укладати декла- рацію із тим лікарем чи педіатром, до якого ви звернетеся щодо вакцинації.

Інформацію, як і де вакцинуватися в регіоні, у якому ви перебуваєте, можна отримати в лікаря або за телефоном гарячої лінії Національної служби здоров'я України (НСЗУ): 16-77.

Коментар
24/04/2024 Вівторок
23.04.2024
22.04.2024