Брак кадрів, ріст захворюваності та плани на майбутнє: медики Волині підбили підсумки роботи за рік

22 Лютого 2024, 18:11
Медики Волині підбили підсумки роботи за рік 710
Медики Волині підбили підсумки роботи за рік

У Луцьку відбулася підсумкова колегія управління охорони здоров’я.

Окрім аналізу комплексних показників роботи системи охорони здоров’я краю медична спільнота також обговорила ключові виклики для системи громадського здоров’я області та основні напрямки роботи на 2024 рік, повідомляє Волинська обласна рада. 

Одним із основних досягнень 2023 року головний медик області Юрій Легкодух вважає сформовану з огляду на доступність для населення спроможну мережу медзакладів та затверджений трирічний план розвитку Волинського госпітального округу. 

Ще один плюс – це стале фінансування, не зважаючи на воєнний стан. Його загальний обсяг торік склав мало не шість мільярдів гривень, понад 4,5 мільярда з яких – це кошти НСЗУ, решта – асигнування медичної субвенції та місцевих бюджетів. 

Зміцнювалася і матеріально-технічна база медустанов коштом державного, місцевих бюджетів, а також міжнародних донорів та гуманітарної допомоги. Останньої система охорони здоров’я краю за 2023 рік отримала на понад 500 мільйонів гривень. Позитивною була динаміка розвитку хірургії, зокрема й трансплантології на Волині. Окрім того, область посідає друге місце в державі із забезпечення безоплатної підтримувальної терапії для пацієнтів з пересадженими органами.

Серед негативних тенденцій Юрій Легкодух назвав незабезпеченість лікарськими кадрами – їх лише 78% від потреби, до того ж замовлення спеціалістів задовольняється на дві третини. Не тішать демографічні показники, натомість зафіксували зростання захворюваності на активні форми туберкульозу, а також онкологічні недуги.

Перелік викликів для системи громадського здоров’я доповнила гендиректорка обласного Центру контролю та профілактики хвороб Наталія Янко. За її словами в умовах війни найбільший ризик – це погіршення санітарно-епідемічної ситуації через швидке поширення інфекційних недуг, в тому числі й особливо небезпечних. Торік на Волині в рази зросла кількість зареєстрованих випадків кашлюка, інфекційного паротиту, менінгококової інфекції, хронічних вірусних гепатитів В і С. Через низький рівень імунізації прогнозується значний ризик спалаху кору.

Тож, за підсумками аналізу стану справ у медичній галузі члени колегії сформулювали пріоритетні завдання на теперішній рік. Це: доступність, якість та безоплатність надання медичної допомоги в рамках Програми медичних гарантій; запровадження обов’язкових профілактичних оглядів для населення з груп ризику; рання діагностика і лікування артеріальної гіпертензії, гострого інфаркту міокарда, гострого мозкового інсульту, цукрового діабету 2 типу, бронхіальної астми, хронічних обструктивних захворювань легень, онкологічних захворювань, розладів психіки та поведінки; досягнення рівня імунізації не менше 95%, підвищення якості надання медичних послуг при невідкладних станах (травматичних ураженнях, гострому коронарному синдромі, гострому мозковому інсульті, гострій хірургічній патології, пологах); розвиток напрямку реабілітації та психологічної підтримки, в тому числі ветеранів війни та членів їх сімей, внутрішньопереміщених осіб.

Коментар
24/04/2024 Вівторок
23.04.2024
22.04.2024